AppleSpravodajstvo

Displej nových iPhonov bude možné používať aj pod vodou. Naznačujú to najnovšie patenty spoločnosti Apple

Používanie smartfónu pod vodou, poprípade počas hustého dažďa, nie je vôbec jednoduchou záležitosťou. Väčšina výrobcov preto využíva bočné tlačidlá na spustenie fotoaparátu, vďaka čomu môžete bez problémov zachytávať fotografie z podmorského sveta. Oveľa jednoduchšie z hľadiska používateľa by bolo ale riešenie, ktoré by umožnilo plnohodnotné použitie displeja aj v momente, keď je celý displej pod vodou. Výrobcovia sa s touto problematikou stále trápia iba v teoretickej rovine, no najbližšie k reálnemu riešeniu má spoločnosť Apple, ktorej najnovšie patenty zahŕňajú aj takúto technológiu.

Potencionálnym adeptom je iPhone 11

Nová technológia by mala podľa všetkého umožniť používanie dotykového displeja aj v momente, ak sa nachádza pod vodou. Displej by jednoducho vedel zistiť, kedy používateľ na displej naozaj ťuká. Presná technológia zatiaľ prezradená nebola, no vyzerá to tak, že spoločnosť Apple už skúša prvé prototypy tohto zariadenia, teda aspoň to uviedol leaker Max Weinbach zo stránky XDA Developers, ktorý o týchto skutočnostiach informoval na sociálnej sieti Twitter.

Podľa Weinbacha by mohla byť technológia osadená už na ďalšej generácií iPhonov, no všetky informácie musíme zatiaľ brať s rezervou. Spoločnosť Apple v minulosti podala množstvo patentov, ktoré sme buď videli až po niekoľkých rokoch, alebo sme ich reálne prevedenie neuvideli nikdy.

Nová generácia iPhonov od „nakusnutého jablka“ príde s viacerými novinkami. Ak ťa táto téma zaujíma, určite nezabudni navštíviť naše staršie články, v ktorých sme zhrnuli všetky doposiaľ známe novinky, s ktorými tohtoročné iPhony prídu.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky