SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Disney ukazuje pravdepodobne jednu z najpokročilejších Deepfake technológií

Je takmer nerozoznateľnou od reality

Technológia „Deepfake“ napreduje rýchlejšie, ako by sme možno chceli. Ide o technológiu, ktorá dokáže imitovať pohyby a tvár iných osôb tak dokonalo, že pomaly, ale isto sa stáva nerozlíšiteľnou od reality. Nie tak dávno sme Vám priniesli článok z udalosti Deepfake Detection Challenge, ktorá odhalila, že technológia Deepfake je ďalej, ako sme si doposiaľ mysleli. Išlo o udalosť, v rámci ktorej súťažilo viacero odborníkov so svojimi detekčnými systémami na odhalení falošných videí využívajúcich spomínanú technológiu. Najlepší algoritmus dosiahol úspešnosť v reálnom svete len na úrovni 65,18%. Čo je žalostne málo.

Disney má technológiu, ktorá vyráža dych

Portál Techspot.com poukazuje na výsledok práce výskumníkov z Disney, ktorí publikovali štúdiu „High-Resolution Neural Face Swapping for Visual Effects,“, ktorá odhaľuje pokroky vo vývoji tejto technológie.

Výsledky výskumníkov sú vcelku desivými. Dôvodom je, že algoritmy strojového učenia spoločnosti Disney Research Studios, pomocou ktorých dochádza k zámene tvári vo vysokom rozlíšení, sú až neuveriteľne realistické.

„Vo filmovom a televíznom priemysle sme v priebehu rokov preskúmali rôzne prístupy k výmene tváre a tie, ktoré sa dnes používajú, sú zvyčajne komplikované a náročné na prácu s počítačovou grafikou. Vyžadujú veľkú starostlivosť pri natáčaní spojenú s úpravou snímku za snímkou a následné spracovanie profesionálmi pôsobiacimi v oblasti digitálnych efektov. Nové metódy len nedávno dozreli do takej miery, že tvorcovia filmov sa stali odvážnejšími v používaní virtuálnych hercov…“

„Neviditeľné nebezpečenstvo“, na ktoré sa musíme pripraviť

Zatiaľ čo v prípade spoločnosti ako je napríklad Disney môžeme predpokladať, že túto technológiu budú používať výlučne za tvorbou filmov, tak existujú veľké obavy, že by táto technológia mohla byť v budúcnosti zneužitou tretími stranami. Napríklad  za účelom šírenia falošných správ. Dokáže totiž vkladať slová do úst ľudí, ktorí ich nikdy nepovedali.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close