SpravodajstvoWindows

DirectX 12 prinesie vylepšenia pri používaní viacerých grafických kariet naraz

Ak ste PC hráč, tak existuje veľká šanca, že hrajete práve na Windows 10 počítači. Keď Microsoft tento operačný systém predstavil ešte v roku 2015, tak spoločnosť chcela, aby bol Windows 10 najlepším operačným systémom na hranie hier a to aj vďaka DirectX 12, ktorý umožňuje vďaka svojim kódom čo najefektívnejšie využívanie video obsahu.

Microsoft ešte v marci na konferencii Build 2016 vysvetloval, že vývojári budú môcť vďaka DirectX 12 využívať grafické karty až o 20% efektívnejšie a taktiež efektívnejšie využívanie procesorových procesov až o 50%.

Čo dokáze DirectX 12?

Najnovšie umožní DirectX 12 oveľa lepšie využitie viacerých grafických kariet naraz. Tu určite nejde o samozrejmosť, keďže vývojárom hier zaberie vždy mnoho času optimalizácia ich hier pre využívanie viacerých grafických kariet naraz. Ak je funkcionaliza využívania viacerých grafických kárt zle implementovaná, tak dokonca môže znížiť celkový výkon.

Aktívnu prácu na vylepšení DirectX 12 v tomto ohľade potvrdil Bob Brown, inžinier Microsoftu.

zdroje: neowin, winbeta

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
DirectX 12 Microsoft

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na info@vosveteit.sk. My sa ti ozveme späť
Close
Close