Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Digitálny asistent od Googlu by mal byť čoskoro dostupný pre miliardu používateľov

Digitálny asistent od spoločnosti Google má za sebou naozaj vynikajúci rok. Veľký boom zažil nie len v rámci inteligentných reproduktorov, ale aj v rozširovaní podporovaných zariadení v rámci smartfónov, televízorov, alebo iných inteligentných zariadeniach, ktoré sa nachádzajú v domácnosti. Obrovský skok dopredu zažil aj v rámci podpory svetových jazykov, ktorá sa opäť rozrástla o zopár najpoužívanejších jazykov vo svete. Obrovský rast digitálneho asistenta od Googlu by mal ale podľa analytikov naďalej napredovať a Google očakáva, že do konca januára 2019 bude asistent dostupný pre 1 miliardu používateľov na celom svete, čo je naozaj úctyhodné číslo.

Štatistiky samozrejme nie sú presné

Za číslami od spoločnosti Google samozrejme stojí niekoľko faktorov, ktoré neodzrkadľujú presný stav a počet používateľov digitálneho asistenta. Google totižto počíta s tým, že asistenta je možné používať na ktoromkoľvek podporovanom zariadení, no realita je úplne iná. Číslo miliarda používateľov tým pádom neodzrkadľuje počet aktívnych používateľov, ktorý je samozrejme omnoho nižší. Google Asistent je ale aj odhliadnuc od týchto štatistík mimoriadne populárny takmer v celom svete a to dokonca aj v regiónoch, kde nepodporuje miestne jazyky (napr. Slovensko) a tak mu jeho slávu a obrovský rast určite nemôžme odoprieť.

Google plánuje ďalšie vylepšenia

Digitálny asistent od Googlu nie je žiadnym výnimočným produktom a podobne ako iné produkty, aj on prechádza neustálymi zmenami a vylepšeniami. Asistent dostáva každoročne niekoľko zásadných aktualizácií a tento rok nebude žiadnou výnimkou. Spoločnosť Google plánuje už čoskoro odhaliť nové funkcie, ktoré by mali opäť asistenta vylepšiť a zvýšiť jeho efektivitu. Odhalenie nových funkcií je zatiaľ naplánované na budúci týždeň, kedy nám Google o budúcnosti asistenta prezradí o čosi viac.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (9to5google.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close