AppleSpravodajstvo

Digitálnu asistentku Cortana odteraz spustíte aj na Vašom iPade

Spoločnosť Microsoft si už od príchodu operačného systému Windows 10 zakladá na podpore viacerých aplikácií a služieb medzi viacerými platformami. S novým operačným systémom nám predstavila napríklad UWP aplikácie, vďaka ktorým môžeme používať tie isté aplikácie na viacerých zariadeniach, napríklad na desktope s Windows 10, smartfóne s Windows 10 Mobile a na hernej konzoli Xbox One. S pomalým ukončovaním mobilnej Windows platformy si ale Microsoft uvedomil jednu zásadnú vec. Používatelia operačného systému Windows 10 Mobile budú musieť presedlať na konkurenčnú mobilnú platformu. Práve preto sme boli ešte v roku 2016 svedkami toho, že nám Microsoft predstavil služby ako OneDrive, Cortana a minulý rok aj prehliadač Microsoft Edge pre Android a iPhone. Čo sa týka čisto platformy iOS, narážame tu na jeden problém. Digitálna asistentka Cortana bola po celú dobu určená výlučne iba pre iPhone, tým pádom ste si ju nemohli nainštalovať na Váš iPad. Microsoft sa ale po pár dlhých mesiacoch zrejme spamätal a uvedomil si, že pokiaľ chce používateľom ponúknuť využívanie ich služieb naprieč všetkými platformami, musí priniesť všetky služby aj na Väčšieho tátoša od Applu.

Rozdiely medzi Cortanou pre iPhone a iPad

Digitálna asistentka Cortana pre iPad sa vo veľa veciach oproti klasickej Cortane pre iPhone nelíši. Jediným veľkým rozdielom je zrejme trošičku upravené používateľské rozhranie a rozloženie niektorých tlačidiel, čo je v prípade väčšej obrazovky celkom logické. Samozrejme, pokiaľ využívate Cortanu na Vašom desktope a taktiež na smartfóne, jej širokú škálu možností naprieč všetkými platformami určite oceníte. Ako bonus, Cortana pre iPad aj iPhone je odteraz až o 20% rýchlejšia, oproti doterajšej verzii pre iPhone.

Onedlho sa dočkáme aj prehliadača Microsoft Edge

Podobne ako Cortana, je na tom aj prehliadač Microsoft Edge, ktorý takisto nájdete na iPhone, no pre iPad sa stiahnuť nedá. Podľa najnovších informácií sa na aplikácií pre prehliadač aktívne pracuje a už teraz sa interne testuje na iPadoch.

Pokiaľ vlastníte iPad a používate Cortanu na ostatných zariadeniach, určite neváhajte a stiahnite si ju priamo zo stránky obchodu Appstore.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (iTunes)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close