WindowsWindows 10 Mobile

Developerovi sa podaril husársky kúsok. Na Lumiu 950XL priniesol možnosť prepnutia OS na Windows 10

Bežiaci a hlavne plnohodnotný Windows 10 na smartfóne je snom viacerých nadšencov mobilných smartfónov. Zatiaľ čo však technologický gigant Microsoft na podobnom projekte nepracuje, tak na druhej strane nájdeme desiatky nadšencov, ktorí sa s touto myšlienkou pohrávajú.

Jedným z nich je aj José Manuel Nieto Sánchez, ktorému sa podaril skutočne husársky kúsok. Do svojej Lumii 950XL sa mu totiž podarilo popri Windows Mobile nainštalovať aj samotný operačný systém Windows 10 ARM. Výsledok jeho práce si môžete pozrieť v krátkom videu nižšie, ktoré zverejnil na Youtube.

Microsoft Lumia 950 XL je poháňaná procesorom Snapdragon 810 a 3 GB operačnej pamäte. Mimochodom, nie tak dávno známy vývojár hovoriaci si Ben, zverejnil postup ako je možné nainštalovať Windows 10 ARM na vybrané smartfóny.

Zdroj: Youtube (vrátane úvodné obrázku)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close