NovinkyWindows 10 Mobile

Developer pridáva Lumiu 930 na list podporovaných zariadení, na ktoré je možné nainštalovať Windows RT

Skupina developerov posledné týždne pracuje na zaujímavom projekte, prinesenie Windowsu na smartfóny. Medzi poslednými úspechmi vývojárov patrilo napríklad prinesenie Windows RT na Lumiu 640XL, prinesenia plnohodnotného Windowsu 10 pre ARM procesory na Lumiu 950 ako aj spustenie aplikácie nainštalovanej z Microsoft obchodu.

Najnovšie, developer Ben úspešne nainštaloval plnú verziu Windows RT na Nokiu Lumiu 930. Hoci Windows RT na Lumia telefónoch nie je témou „dňa“, ale aj napriek tomu sa pomaly, ale isto rozrastajú podporované zariadenia.

Prečo Windows RT na smartfónoch je dobrou správou pre fanúšikov Windows smartfónov

Windows RT na smartfónov má viacero výhod ako aj nevýhod. Medzi hlavné výhody je vdýchnutie života „pochovaným“ telefónom. Zároveň Windows RT ponúka možnosť inštalácie aplikácií a hier z Microsoft obchodu. Na druhej strane je tu viacero obmedzení, Windows RT nepodporuje podporu mobilných sietí.

Zdroj: Twitter

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close