SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Deti v priemre dostanú ich prvý smartfón v 10 rokoch. Kedy ste ho dostali vy?

Asi nikoho neprekvapí, že v dnešnej dobe stále mladšie a mladšie ročníky získavajú prvé získavajú prvé skúsenosti s modernými technológiami. Podľa prieskumu Kids & Tech, ktorý sa skladal z 70 otázok na 500-ženách v Spojených štátoch a týkal sa moderných technológií so zameraním na ich ratolesti v vyplynulo viacero zaujímavých zistení, poďme sa teraz pozrieť na tie najzaujímavejšie.

  • Priemerný vek kedy deti dostanú ich prvý smartfón je 10.3 roka.
  • Záujem o využívanie tabletu počas jazdy v aute pre detského používateľa sa zvýšila z 26 % na 55 % v porovnaní s rokom 2012.
  • V porovnaní s rokom 2012 až 64 % detí má prístup na internet cez ich vlastný laptop alebo tablet, narozdiel od roku 2012 kedy ich bolo „len“ 42 %.
  • 39 %  detí má sociálny účet v priemere od 11,4 roka života, pričom 11 % detí si vytvorí ich prvý sociálny účet keď sú starší ako 10 rokov.
  • 24 % detí má prístup na internet z ich vlastnej izby, pričom v porovnaní s rokom 2012 ich bolo len 15 %.

Spomínate si kedy ste vy dostali váš prvý smartfón? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

 Zdroj: Androidauthority.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close