NávodyZariadenia

Desatoro používania smartfónov: Týchto desať bodov by mal dodržiavať každý majiteľ smartfónu, ako ste na tom vy?

Každý majiteľ smartfónu by mal dodržiavať jednoduché body pre správne pracovanie smartfónu. Dodržiavate ich všetkých desať?

Smartfóny nie sú len drahé hračky, ku ktorým sa môžete správať ako sa vám zachce. Teda môžete, ak vám nevadí každú chvíľu investovať do nového zariadenia. Ak však chcete, aby vám váš smartfón vydržal čo najdlhšie a v ideálnom prípade i niekoľko rokov, sledujte pozorne. Pretože týchto desiatich bodov by sa mal držať každý jeden majiteľ smartfónu. Tak teda schválne, koľko z nich dodržiavate vy?

1. Ochrana smartfónu pred poškodením je na prvom mieste

Kúpili ste si nový smartfón, ktorý má obal už v balení? A využívate ho? Určite by ste mali! Nech ste akokoľvek pozorní a šetrní k s vašim smartfónom, aj majster tesár sa raz utne. Ani neviete kedy a váš smartfón sa môže ocitnúť na zemi, prejdený autobusom alebo roztrieštený na súčiastky.

Nezabúdajte teda využívať kvalitné obaly pre váš smartfón a i keď sa v obale nenachádzajú, určite do nich zainvestujte. To isté platí i pri otázke ochrany displeja, ktorý sa dá chrániť hneď viacerými spôsobmi. Nezabúdajte teda na fóliu či kvalitnejšie tvrdené sklo. Nikdy neviete, kedy ho využijete.

2. Vyhýbajte sa extrémnym teplotám

I keď sa niekedy nevieme extrémnym teplotám vyhnúť, nemali by sme ich vyhľadávať. Čo to znamená? Nechávať smartfón odložený na priamom slnku určite nie je dobrý nápad. Nechávať smartfón v rozohriatom aute na parkovisku taktiež nie je dobrý nápad. A fénovanie utopeného zariadenia už vôbec nie je dobrý nápad.

Toto všetko sú len príklady, ku ktorým by sme vedeli nájsť oveľa viac ďalších situácií. Rovnako sa smartfónom nepáči ani extrémny chlad, preto by ste sa mali vyhýbať i opačným situáciám a neodkladať rozhorúčavený smartfón do mrazničky. Ani na pár minút. Ak vás zaujíma, aké teploty sú pre smartfón ideálne a kedy už vravíme o prehrievaní, pozrite sa na tento článok.

3. Prenášajte svoj smartfón starostlivo

Patríte medzi tých, čo nosia svoj smartfón v zadnom vrecku od nohavíc? Alebo vo vrecku na košeli? Mali by ste prehodnotiť prenášanie svojho smartfónu a miesto jeho odkladania na miesta, odkiaľ môže vypadnúť, ho odložte radšej do kabelky či dobre zabezpečených vreciek. A ak už sa aj náhodou rozhodnete pre prenášanie smartfónu vo vreckách od nohavíc, pamätajte na bod číslo jeden.

4. Čistite svoje úložisko

Rovnako ako máte radi poriadok vo svojom dome, starajte sa i o poriadok vo svojom smartfóne. Či už ide o nepotrebné aplikácie, ich zvyšky alebo máte svoju galériu zahltenú zbytočnými screenshotmi, všetko musí ísť preč. Nezabúdajte sa zbavovať nepotrebných súborov pre udržanie smartfónu v čo najlepšej kondícii.

5. Aktualizujte

I keď možno ide o zdĺhavý a otravný proces, každý majiteľ by mal aktualizovať nielen svoj smartfón pre zvýšenú mieru bezpečnosti, ale i aplikácie v ňom. Nezabúdajte tak pravidelne kontrolovať verzie svojho softvéru a pre uľahčenie práce vám odporúčame aktivovať si automatické aktualizovanie aplikácií. Uľahčíte si tým kopec času.

6. Nezabúdajte na zabezpečenie

Zabezpečenie smartfónu je dôležitým krokom a prvým krokom k ochrane údajov v ňom. Nezabudnite si teda nastaviť heslo smartfónu, odomykanie odtlačkom prsta či pomocou tváre a cíťte sa vďaka tomu bezpečnejšie. Vyššou úrovňou zabezpečenia je tiež ochrana údajov v aplikáciách, ktoré sa taktiež dajú zabezpečiť dodatočným heslom.

7. Znížte svoj jas

Na svete sú len dve skupiny používateľov smartfónov – tí čo používajú automatický jas a tí čo nie. Ak však nepreferujete možnosť, aby sa váš smartfón upravoval podľa okolitého svetla, nenechávajte ho s plným jasom po celý deň. Šetrí to batériu vášho smartfónu a v konečnom dôsledku i váš zrak.

8. Zbavte sa nepotrebného bloatware

Rovnako ako by ste sa mali zbavovať nepotrebných aplikácií vo vašom smartfóne, nezabúdajte ani na tie predinštalované. Dnes smartfóny prichádzajú s množstvom nepotrebných aplikácií, ktoré reálne nikdy nevyužijete. Nemali by ste ich teda zbytočne držať v smartfóne pre prípad, že ich niekedy použijete. Ak ich budete potrebovať, jednoducho ich opäť nainštalujete.

9. Vyčistite svoju domovskú obrazovku

Možno patríte do skupiny ľudí, ktorým vyhovuje chaos. Potom sa vás tento bod netýka. Ak však chcete využívať svoj smartfón efektívne a nechcete byť zahrnutí množstvom aplikácií na ploche, upracte ich do priečinkov, v ktorých sa vám budú jednoducho hľadať. Ako sa vraví, čistota je pol života. A pri smartfóne to platí tiež.

10. Opravujte svoj smartfón u profesionálov

Veď ten tutoriál na YouTube nevyzeral tak zložito, však? V skutočnosti by ste sa nemali púšťať do opráv svojho smartfónu po vlastnej osi a vložiť dôveru do rúk odborníkov. Vždy je lepšie si o niečo priplatiť a mať profesionálny prístup k svojmu zariadeniu, ako keby ste pri výmene prasknutého displeja mali poškodiť ďalšie štyri komponenty.

Tak čo, ktoré z týchto bodov desatora ste už porušili? A ktoré z nich dodržiavate? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close