SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Delta Air Lines ukončuje spoluprácu s Microsoftom, ide v šľapajách NYPD a presedláva na iPhone

Pomaly ale isto sa blíži definitívny koniec operačného systému Windows 10 Mobile a tento fakt si uvedomujú nielen samotní používatelia, ale aj veľké spoločnosti, ktoré produkty od Microsoftu využívajú. V septembri sa objavili informácie o tom, že NYPD (New York Police Deport) plánuje opustiť mobilnú Windows sféru a namiesto Lumií zakúpi iPhony od spoločnosti Apple. Úplne identická situácia nastala pred pár dňami v jednej z najväčších leteckých spoločností Delta Air Lines. V uniknutom emaili sa objavili informácie o tom, že spoločnosť plánuje vyradiť všetky doterajšie Lumie a Surface zariadenia a namiesto nich spoločnosť nakúpi iPhony a iPady. Treba však podotknúť, že sa nejedná o malé čísla. Lumiami a Surface zariadeniami boli vybavení všetci piloti aj letušky. V číslach to je dokopy cca 37 000 zamestnancov.

V emaili sa spomína, že posádka namiesto už nepodporovanej Lumie 1520 a Surface tabletov dostane už rok staré iPhony 7 Plus a iPad Pro. Verzia iPadu zatiaľ známa nie je, no zrejme sa bude jednať o model z roku 2016, keďže spoločnosť siaha po starších iPhonoch.

„Naša letecká spoločnosť chce naďalej spolupracovať a udržiavať si dobrý vzťah so spoločnosťou Microsoft. Väčšina aplikácií, ktoré sme používali aj na starších Lumiách, budú súčasťou budúcich smartfónov posádky. Aplikácie sú využívané najmä na zvyšovanie angažovanosti samotných zákazníkov a posádky a práve všetky tieto aplikácie využívajú Microsoft Dynamics.“ povedali predstavitelia spoločnosti Delta.

Upustenie od starých Lumií chápeme, no Surface tablety až tak staré nie sú a v niektorých aspektoch sú určite o čosi lepšie ako konkurenčné iPady Pro. Treba však uznať, že pri takom obrovskom počte zariadení, zrejme spoločnosť požadovala vynikajúcu synchronizáciu medzi zariadeniami a spojenie iPhone plus + Surface tablet by v tomto prípade nebolo najlepšou voľbou. Na záver musíme smutne skonštatovať, že do systému Windows 10 Mobile sa Microsoft pokúša pridávať nové a nové funkcie pre veľké spoločnosti a firmy, no takéto prípady zrejme naznačujú to, že úsilie Microsoftu je naozaj márne.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (tripadvisor.com)

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close