Spravodajstvo

Dáni chcú vybudovať 9 gigantických umelých ostrovov. Majú byť Mekkou obchodu

Dáni predstavili ambiciózny plán, postaviť deväť umelých ostrovov, ktoré by sa mali stať Mekkou obchodu.

Dánske autority chcú vytvoriť na pobreží Copenhagen 9 ostrov s celkovou rozlohou okolo 3 miliónov štvorcových metrov. Novovzniknuté súostrovie by sa malo volať „Holmene“ a malo by tvoriť substanciu pre biznis a obchod.

„Myslím si, že sa to môže stať druhom európskeho Silicon Valley,“ povedal Brian Mikkelsen, šéf dánskej obchodnej komory, v rozhovore pre The Guardian.

Výstavba tohto komplexu by mala začať už o 3 roky a kompletne dokončený bude okolo roku 2040. Prvý z deviatich ostrovov bude vybudovaný približne za 6 rokov. Na ich výstavbu Dánsko plánuje použiť prebytočný materiál zo stavieb v danej oblasti. Predpokladá sa, že na jeho výstavbu bude potrebných 26 miliónov kubických metrov materiálu.

Ostrov zároveň bude postavený z množstva útesov, kvôli podpore voľne žijúcich živočíchov. Zároveň bude vybavený veternými turbínami na výrobu elektrickej energie.

„…ostrovy môžu byť tematicky rozvinuté a ponechať najlepšie podmienky pre inovatívny priemysel a výskum v rámci ekologických technológií, biotechnológie, vedy o živote a budúcnosti neznámymi odvetviami. Kvalita bytia pri vode by sa nemala podceňovať a brehy ostrovov a delty, ktoré sa medzi nimi vyvíjajú, majú jedinečný potenciál…“, hovorí hlavný architekt Arne Cermak Nielsen, ktorý spolupracuje so spoločnosťou Urban Power, ktorá bude zodpovedať za výstavbu ostrovov.

Zdroj: Futurism.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close