Windows

Ďalšia veľká aktualizácia Windowsu 10 bude oficiálne označená ako Windows 10 October 2018 Update

Spoločnosť Microsoft konečne odhalila oficiálny názov ďalšej veľkej aktualizácie operačného systému Windows 10. Vetva Redstone 5 bude pokračovať v šľapajách svojich predchodcov a ponesie názov Windows 10 October 2018 Update.

Aktualizáciu očakávajte v prvej polovici októbra

Pilotná verzia aktualizácie Windows 10 October 2018 Update ponesie označenie 1809 a používateľom už v prvej vlne prinesie množstvo nových funkcií a vylepšení. Presná dostupnosť aktualizácie je zatiaľ neznáma, no povráva sa, že Microsoft ukončí jej interné testovanie 25. septembra. Následne by sa mala medzi bežných používateľov dostať už v prvej polovici októbra.

„S potešením oznamujem, že naša ďalšia aktualizácia operačného systému Windows sa nazýva Windows 10 October  2018 Update. S touto aktualizáciou prinášame nové funkcie a vylepšenia na takmer 700 miliónov zariadení so systémom Windows 10, ktoré pomáhajú ľuďom maximálne využiť ich čas. V nasledujúcich týždňoch budeme podrobnejšie informovať o tejto aktualizácii, “ informoval viceprezident spoločnosti Microsoft Roanne Sones.

Aktualizácia bude opäť vypustená v niekoľkých vlnách

I keď Microsoft zatiaľ veľa informácií o novej aktualizácii neposkytol, v niektorých oblastiach sa toho veľa určite nezmení. Jednou z takýchto oblastí je aj distribúcia samotných aktualizácií, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou prebehne v niekoľkých fázach. Aktualizácia bude najprv dostupná na novších a výkonnejších zariadeniach, aby sa predišlo zbytočným problémom počas prvých dní distribúcie. Po ďalšom testovaní na prvých používateľoch sa aktualizácia dostane aj medzi používateľov so starším hardvérom.

Pripravte sa na nedostatky, bugy a rôzne chyby

Žiadna aktualizácia zatiaľ nebola úplne dokonalá a výnimkou nebude ani táto. Chyby sa jednoducho vyskytujú furt a všade a Microsoft s tým nič nespraví. Windows Insideri jednoducho nezachytia úplne všetko a Microsoft sa s tým musí vysporiadať počas prvých dní distribúcie samotnej aktualizácie.

Na starších zariadeniach radšej ihneď nesťahovať

Pred každou blížiacou sa aktualizáciou vždy varujeme majiteľov starších alebo menej výkonných zariadení. Zo skúsenosti tak urobíme aj teraz, keďže sťahovanie novej aktualizácie na takéto zariadenia je vždy riskantné. Našim čitateľom radšej odporúčame pár týždňov počkať, kým sa neodhalia všetky nedostatky a aktualizáciu stiahnuť až vtedy, keď budú dostupné aj prvé opravné aktualizácie.

Zdroj: windowscentral.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky