SpravodajstvoXiaomi

Ďalšia aplikácia v Xiaomi smartfónoch si bude môcť vyskúšať nové widgety: Takto budú fungovať!

Aplikácia poznámky sa pridáva na zoznam aplikácií, ktoré budú podporovať nové widgety v Xiaomi. Takto s nimi budeme môcť narábať.

Pred niekoľkými rokmi sa zdalo, že populárny doplnok domovskej obrazovky, teda widgety sú už mŕtve. Tie si zažili svoju popularitu u starších smartfónov s verziou Androidu, ktorú si pamätajú ešte najozajstní pamätníci. Teraz sa však opäť vracajú do módy a svojím spôsobom sa k tomu pričinila i spoločnosť Apple minulý rok, keď ich veľkolepo navrátila do operačného systému iOS 14. Najnovšie majú byť widgety veľkou novinkou v Androide 12 či nadstavbe MIUI 13 od Xiaomi, no už teraz môžeme prvé verzie týchto skvelých multifunkčných doplnkov na ploche skúšať i v nadstavbe MIUI 12.5. No a portál Xiaomiadictos.com nás informuje, že ďalšia aplikácia získava podporu pre tohto pomocníka na domovskej obrazovke.

Widgety pre poznámky sú snáď to najlepšie, čo nadstavba MIUI prinesie

Dať si na plochu widget s hodinami či počasím je príliš obyčajné. Dať si tam prehrávač hudby, veď prečo nie, aspoň sa k našim obľúbeným skladbám dostaneme o niečo rýchlejšie. No dať si na plochu widget s poznámkami? Myslíme, že ide o najlepšie riešenie, ako si čo najrýchlejšie zapísať potrebné veci a mať ich stále po ruke. Budú na nás totiž čakať vždy, keď odomkneme smartfón. A s takýmto prístupom je snáď nemožné, aby sme na niečo zabudli.

Nové widgety pre poznámky budú dostupné v dvoch verziách a vzhľadom k tomu, že ide naozaj len o doplnok domovskej obrazovky, dočkáme sa podpory len troch poznámok na plochu. To je však viac než dostačujúce a určite ide o skvelý spôsob, ako si niečo zapamätať, prípadne si možno umiestniť nejaký „to-do list“ či nákupný zoznam.

Dostupnosť v našom regióne je zatiaľ otázna

Je samozrejmosťou, že sa nové widgety ukážu i na globálnej pôde a vyskúšať si ich budeme môcť i my. No nevieme vám však s istotou povedať kedy. Vzhľadom k tomu, že je v súčasnosti novinka testovaná v Číne na nadstavbe MIUI 12.5, je možné, že sa u nás ukáže až o niekoľko mesiacov. Nevylučujeme však ani to, že by sa u nás nové widgety ukázali v plnej paráde až vo verzii nadstavby MIUI 13. Tá by však mala byť predstavená už čoskoro tak uvidíme, čo všetko nám čínsky gigant zasa ponúkne pre naše zariadenia.

Využívate widgety na svojej ploche? Alebo podľa vás už nemajú svoje využitie a sú len zastaralým doplnkom pracovnej plochy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close