Windows

Ďalšia aktualizácia operačného systému Windows 10 bude označená ako October 2018 Update

Veľké aktualizácie operačného systému Windows 10 už odjakživa dostávali vcelku zvláštne pomenovania. Pre niektorých boli ich názvy vcelku výstižné, pre laikov a obyčajných používateľov zase úplne nepochopiteľné. Musíme povedať, že Microsoft bol pri vymýšľaní niektorých názvov celkom „kreatívny“, no v posledných mesiacoch mozgy v Microsofte zleniveli a začali používať oveľa fádnejšie označenia. Najnovšia aktualizácia pôjde v šľapajách poslednej aktualizácie April 2018 Update a ponesie označenie podľa dátumu vydania – Windows 10 October 2018 Update.

Ešte sa nejedná o oficiálne informácie

O odhalení názvu ďalšej veľkej aktualizácie informoval známy leaker WalkingCat na svojom Twitteri. Názov October 2018 Update ale skutočne nadväzuje na svojho predchodcu a drží sa nového „vzorca“, ktorý začala spoločnosť Microsoft používať. Tým pádom je velice nepravdepodobné, že by ďalšia veľká aktualizácia nakoniec prišla s úplne odlišným názov. Aktualizácia ináč označovaná ako Redstone 5, príde už v októbri tohto roku, no nikto zatiaľ ani len netuší, či sa Microsoft opäť neoneskorí. Dúfajme teda, že sa tak nestane a aktualizácia sa medzi používateľov dostane bez akýchkoľvek problémov.

Na čo sa môžme tešiť?

Windows 10 October 2018 Update má priniesť hneď niekoľko hlavných vylepšení v operačnom systéme Windows 10. Zrejme najpodstatnejšou zmenou je vylepšenie celkového dizajnu používateľského rozhrania a operačného systému, vylepšenie tmavého režimu, vylepšenie Fluent Designu a mnoho ďalších vylepšení v prehliadači Microsoft Edge. Aktualizácia mala pôvodne obsahovať aj funkciu Sets, no Microsoft ju z posledných Insider buildov nakoniec odstránil a svoje miesto si v najbližšej aktualizácii zrejme nenájde.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Twitter – Tero Alhonen)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close