Novinky

Ďalší veterán stojací za Nokiou sa vracia do hry!

To, že Microsoft odpredal mobilnú divíziu Nokie Foxconnu nie je žiadnym tajomstvom. Neskôr Foxconn uzavrel dohodu o spolupráci so spoločnosť HMD, ktorá bude zastrešovať výrobu legendárnych zariadení Nokia.

Ďalší veterán, ktorý stál pri Nokii či už na vrchole alebo počas jej pádu sa dostal do užšieho tímu spoločnosti HMD, konkrétne reč je o Pekka Rantala, ktorý pre fínskeho giganta pracoval 17 rokov, neskôr viedol spoločnosť Rovio ako CEO, ktorá stojí za asi najznámejšou hrou na smartfóny na svete – Angry Brids. K spoločnosti sa pripojí ako CMO.

Rantala na margo prestupu do spoločnosti HMD povedal:

„Existuje strašne málo príležitosti ako táto, pracovať pre globálnu značku s silou dosiahnúť stovky miliónov ľudí každý deň. Je to privilégium pracovať s touto unikátnou značkou, ako aj zapojiť milióny oddaných fanúšikov Nokie po celom svete a vytvoriť ďalšiu ich generáciu. Chystáme sa priniesť spoločne nový tím talentovaných ľudí, ktorí vybudujú niečo úžasné.“

Arto Nummela, CEO spoločnosti HMD povedal:

„Pekka má veľmi dôležitú misiu omladiť značku Nokia v mobilných zariadeniach. Je skúseným marketérom, ktorý vie ako riadiť medzinárodné operácie a tímy, a je vášnivý k značke Nokia. Značka je stále jedným z najkritickejších rozlišovadlom medzi mobilnými zariadeniami a 96 % mobilných používateľov sú familiárny k značke Nokia, nášho jedinečného aktíva. Vieme, že ľudia sú nadšený po celom svete z novej vlny Nokia telefónov, a my budeme ťažko pracovať aby sme vytvorili nádhernú škálu Nokia zariadení, ktoré ľudia budú milovať.“

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close