SpravodajstvoXiaomi

Ďalší staručký smartfón od Xiaomi dostáva update na najnovšiu verziu Androidu 9.0. Zatiaľ však len v BETA verzii

Jeden z najobľúbenejších smartfónov od spoločnosti Xiaomi – dvojročný model Xiaomi Mi 6, sa pridáva do zoznamu smartfónov, ktoré obdržia aktualizáciu operačného systému Android 9 Pie, respektíve aktualizáciu nadstavby MIUI. Pre vybraných používateľov je dostupná už teraz. Na dostupnosť aktualizácie upozornil portál Gizchina.com.

Dočkal sa aj Xiaomi Mi 6

Spoločnosť Xiaomi novú softvérovú aktualizáciu označilo ako MIUI 10 9.4.22. Bohužiaľ, aktuálne ide iba o beta verziu, tým pádom je dostupná iba pre používateľov, ktorí sú zapojení do beta testovania.

Xiaomi varuje pred beta verziou

Keďže sa jedná o beta verziu, určite sa do jej aktualizovania nepúšťajte bezhlavo. Je dosť pravdepodobné, že nová aktualizácia obsahuje aj množstvo chýb, ktoré budú opravené až v ďalšej aktualizácii. Na prípadné problémy upozorňuje aj priamo výrobca na svojom Mi fóre: „niektoré aplikácie môžu vykazovať problémy s kompatibilitou. Odporúča sa, aby ste aktualizáciu vykonali opatrne.“ Používatelia sa taktiež môžu stretnúť s chybovými hláseniami v rámci služieb od spoločnosti Google. Výrobca uvádza, že v tomto prípade treba vybrané aplikácie preinštalovať.

xiaomi-mi-6
Zdroj: Gizchina

Vlastní, poprípade vlastnil niekto z vás vtedajšiu vlajkovú loď Xiaomi Mi 6? Vo svete sa jednalo o naozaj populárny smartfón, ktorý výrobcu Xiaomi výrazne popohnal dopredu. Smartfón Mi 6 bol v jeho dobe naozaj dostupný smartfón, ktorý ponúkal všetky prémiové vlajkové lode. Jeho cenovka ale zlákala nejedného zákazníka.

Ak by ste si chceli stiahnuť beta verziu Android 9.0 pre Globálnu verziu zariadenia do vášho smartfónu, tak môžete tak spraviť prostredníctvom tohto odkazu.

Pozn. redakcie: BETA verzia Androidu 9.0 môže znefunkčniť niektoré funkcionality zariadenie. Jedná sa o testovú verziu operačného systému, ktorá slúži na odhalenie nedostatkov. Preto predtým ako sa vrhnete do inštalácie, tak dobre zvážte všetky možné riziká.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close