Spravodajstvo

Ďalší šialený nápad Elona Muska. Prvá raketa Falcon Heavy ponesie do kozmu skutočne nezvyčajný náklad

Elon Musk, pre jedného vizionár a pre druhého blázon. Najnovšie opäť šokuje so svojimi plánmi v rámci programu SpaceX, ktorý má za cieľ dopraviť prvých ľudí na červenú planétu Mars. Raketa však ponesie ešte iný náklad, automobil Tesla Roadster.

To, že Elon Musk vie šokovať verejnosť jeho šialenými nápadmi je už dnes známym faktom. Na sociálnej sieti Twitter však uverejnil status, ktorý mnohých prekvapil – raketa ponesie do kozmu aj ich automobil Tesla Roadster.

Či je to zbytočnosť alebo nie je ťažko dnes povedať, viac informácií totiž k tomuto plánu nepovedal. Možno sa však len domnievať, že Elon chce dokázať porkok v technologickom vývoji, ktorý nastal pri vývoji raketoplánu. Falcon Heavy má byť totiž 3-krát silnejší ako aktuálny „model“ Falcon 9.

Zdroj: The Verge, úvodný obrázok: Youtube (SpaceX)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close