SpravodajstvoZariadenia

Ďalší čínsky technologický gigant pracuje na skladateľnom smartfóne. Prednú selfie kameru chce vyriešiť inak ako konkurencia

Či budú skladateľné smartfóny chcené samotnými používateľmi je dnes veľkou neznámou, ale mnoho výrobcov si myslí, že áno. Koncom roka sme mohli byť svedkami predstavenia prvého skladateľného smartfónu spoločnosťou Royole (FlexPai), pár dní dozadu oficiálne predstavil svoj skladateľný smartfón aj kórejský gigant, spoločnosť Samsung (Fold), a včera predstavil skladateľný smartfón čínsky Huawei (Mate X).

Oppo pracuje na skladateľnom smartfóne

Ďalšia čínska spoločnosť, ktorá patrí medzi gigantov vo svojom odbore pracuje na skladateľnom smartfóne. Reč je konkrétne o spoločnosti Oppo, ktorá registrovala vo WIPO (World Intellectual Property Organization) ešte v decembri minulého roka patent, ktorý odhaľuje víziu spoločnosti v oblasti skladateľných zariadení. Ich predstava skladateľného smartfónu je zaujímavá z viacerých uhľov pohľadu. Tou „naj“ odchýlkou od konkurencie je však selfie kamera, ktorá je riešenia prostredníctvom vyskakovacieho fotoaparátu.

Oppo skladatelny smartfon patent
via mspoweruser.com

Zdroj: mspoweruser.com, rendery: LetsGoDigital

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close