ANDROIDSamsungSpravodajstvo

Ďalší a hlavne cenovo dostupný Samsung dostáva Android 12: Kedy dostane i váš telefón najnovšiu verziu Androidu?

Samsung začal v predstihu distribuovať aktualizáciu s One UI 4 založenú na Androide 12 pre ďalší smartfón.

Kórejský výrobca smartfónov, spoločnosť Samsung, ešte v novembri svetu ukázala novú verziu nadstavby One UI 4 založenú na Androide 12. Neskôr v priebehu decembra sa aktualizácie s najnovším softvérom dočkali prví majitelia vlajkových smartfónov. Išlo napríklad o modely telefónov Galaxy Z Flip 3, S21 5G a ďalšie. Spoločnosť rovnako zverejnila prostredníctvom svojho fóra harmonogram, podľa ktorého bude sprístupňovať najnovší softvér.

Samsung prekvapuje, aktualizáciu uvoľňuje „mimo“ harmonogramu

Spoločnosť Samsung najnovšie začala distribuovať aktualizáciu s najnovšou verziou nadstavby, ale i najnovším Androidom aj pre jeden z najdostupnejších smartfónov strednej triedy. Ide konkrétne o model telefónu Galaxy A52, upozorňuje portál Sammobile.com.

Aktualizácia nesie kódové označenie A525FXXU4BUL8 a uvoľňovanou je naprieč viacerými regiónmi. Okrem nového softvéru, prináša i aktualizáciu zabezpečenia systému. Portál ďalej dodáva, že aktualizáciu by mali mať dostupnú všetci majiteľa telefónu v priebehu najbližších dní až týždňov a to bez ohľadu na región. Sammobile rovnako píše, že ak vám vaše zariadenie nezaregistrovalo dostupnosť nového softvéru, tak by ste mali navštíviť nastavenia telefónu a skúsiť vyhľadať aktualizáciu manuálne.

Len pre pripomenutie, Samsung A52 bol pôvodne predstavený ešte začiatkom roka 2021. Softvér, s ktorým prišiel, bol One UI 3.1 v kombinácii s Androidom 11. Zariadenie ako také by malo v budúcnosti okrem iného dostať i aktualizáciu na Android 13.

Kedy dostane i váš smartfón aktualizáciu?

Ide o otázku, na ktorú nepoznáme presnú odpoveď. Ako sme už však vyššie písali, tak Samsung v minulosti komunikoval harmonogram, kedy sprístupní najnovší softvér a hlavne pre aké zariadenia. Pozrieť si ho môžete v tomto článku. Harmonogram ako taký však treba brať ako orientačný. Rovnako treba uviesť, že Samsung začal nedávno s distribúciou aktualizácie pre model Galaxy A72. Tak, ako v prípade A52, tak i v prípade A72, uvoľnenie aktualizácie je mimo iniciovaný harmonogram. Na druhej strane treba uviesť, že softvér bol distribuovaný skôr, ako to pôvodne Samsung sľuboval.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close