APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Dajú sa hrať na Linuxe hry? Ale áno! Pozrite si tieto 3, ktoré vyčnievajú nad ostatnými

Hry nie sú doménou len Windows 10. Mnoho kvalitných hier nájdete aj na konkurenčnej platforme Linux

Všetci dobre vieme, že systém, ktorý vždy vládol a ktorý samotní hráči vždy preferovali bol Windows. A pravdepodobne aj dlho ešte bude. V poslednej dobe však čoraz viac ľudí začína pokukávať po alternatíve v podobe operačného systému Linux, ktorý je dostupný zadarmo. V súčasnosti najväčším problémom je absencia softwaru, teda aplikácií a hier. Druhým dychom však treba dodať, že vždy sa dá dohľadať nejaká alternatíva. Herný portál spawn.sk poukazuje na niekoľko zaujímavých hier, ktoré svojou kvalitou vyčnievajú nad ostatnými, a zároveň sú dostupnými aj pre Linux. Nájdete si medzi nimi dačo aj vy?

Dajú sa na Linuxe hrať hry?

Odpoveď na otázku vyššie je jednoduchou, áno dajú. Dokonca aj viacero populárnych platforiem funguje v „obmedzenom režime“  na Linuxe. Mnoho hier je dokonca možné stiahnuť kompletne zadarmo. Asi najznámejšou platformou, ktorá je dobre známou medzi Windows používateľmi, je Steam, ktorá aktívne funguje aj na Linuxe. Ide o digitálnu hernú platformu, ktorá vám dovolí kúpiť, stiahnuť a užívať si krásy niekoľkých dobre vyzerajúcich hier priamo na vašom PC s Linuxom. A ako bolo už spomenuté, mnohé z nich sú dokonca dostupnými aj zadarmo. Spawn ukazuje zoznam niekoľkých hier, ktoré si určite zaslúžia pozornosť. Nižšie sme z nich vybrali 3 najlepšie.

Ide napríklad o hru ako War Thunder, ktorá kombinuje hry ako World of Tanks, World of Warships a taktiež World of Warplanes. Ide o vojnový simulátor, ktorý vás zavedie približne 80 rokov dozadu, do obdobia 2. svetovej vojny.

V zozname sa taktiež objavila aj stará známa Dota 2, ktorá je od tvorcu samotného Steamu, a teda spoločnosti Valve. Rovnako ponúka bezplatné hranie na Linuxe so svojou vlastnou unikátnou a skvele spracovanou MOBA hrou.

Potom je tu ešte napríklad zaujímavá simulácia z vesmíru Star Conflict, ktorá zaujme hlavne milovníkov futuristických strojov a vesmírnych bojov. V rámci hry sa ocitnete v úlohe elitného pilota, ktorý bude musieť chrániť záujmy svojej aliancie.

Vedeli ste, že aj samotný Steam si vytváral svoj vlastný Linuxový operačný systém, ktorý by však primárne slúžil za účelom hier? Volá sa SteamOS a je založený na Debiane. Keďže ide o otvorenú platformu Linuxu, tá vám v tomto prípade dáva plnú kontrolu nad systémom a dovolí vám inštalovať nový softvér alebo obsah podľa vášho želania. Jediným negatívom je, že sa dodáva priamo so vstavaným Steam klientom, ktorý je proprietárnym softvérom a tým pádom ide o softvér, ktorý nie je možné odinštalovať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close