APLIKÁCIE A HRYZariadenia

Cross-play s inými konzolami nie je k dispozícii, pretože PlayStation 4 je najlepší, tvrdí CEO spoločnosti Sony

Pred pár mesiacmi sme boli svedkami toho, že spoločnosť Sony mala vážne problémy pri cross-platformovom hraní hry Fortnite prostredníctvom hernej konzoly PlayStation 4. Zmätok nastal práve vtedy, keď bola hra spustená aj na príručnej konzole Nintendo Switch. Spoločnosť sa v tej dobe odvolávala na vysoké náklady a nedostatok financií. Najnovšie tvrdenia samotného generálneho riaditeľa spoločnosti Sony ale tento fakt vyvracajú a iba nás utvrdzujú v tom, že predstavitelia spoločnosti Sony sú tvrdohlaví ľudia nehladiaci na hernú komunitu, ale iba na peniaze.

PlayStation 4 je údajne najlepší zo všetkých

Generálny riaditeľ spoločnosti Sony v rozhovore pre The Independent na výstave IFA 2018 povedal, že spoločnosť Sony verí v to, že PlayStation 4 ponúka najlepší herný zážitok a ten by nemal byť „ohrozovaný“ hráčmi z iných platforiem. Kenichiro Yoshida ďalej uviedol, že niektoré hry je už dnes možné hrať s používateľmi hrajúcimi na počítačoch. Aj v tomto prípade opäť zdôraznil, že toto rozhodnutie bolo vykonané s cieľom svojim zákazníkom poskytnúť najlepšie zážitky a pocity z hry.

Veriť vo vlastný produkt je prirodzené, ale až takto?

Pokiaľ generálny riaditeľ spoločnosti Sony naozaj až tak verí v PlayStation 4, tak je všetko úplne na poriadku. No je tomu naozaj tak? Herná konzola PlayStation 4 nepatrí medzi najmodernejšie kúsky a úplne bezproblémovo môžeme jej najnovšie modely porovnávať s konkurenčným Xboxom One. Zakázanie hrania multiplayerových hier s používateľmi na iných platformách je naozaj zlé rozhodnutie, keďže herné mechaniky sú na herných konzolách takmer identické. Za týmto rozhodnutím zrejme nenájdeme žiadny logický dôvod, prečo tak naozaj Sony urobilo, jedine že by to bolo naozaj o peniazoch, tak ako sa spomínalo pred niekoľkými mesiacmi.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (alphacoders.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close