APLIKÁCIE A HRYHuaweiSpravodajstvo

COVID Pas stiahnete už aj do novších smartfónov spoločnosti Huawei

Už aj do telefónov Huawei bez Mobilných služieb Google, si môžete stiahnuť digitálny COVID Pas.

Spoločnosť Huawei sa už dlhšiu dobu trápi so sankciami zo strany amerických úradov. V dôsledku toho nemôže riadne nielen nakupovať produkty vyrábané americkými technológiami, ale ani plnohodnotne využívať americký software. Týka sa to aj Androidu, kde novšie zariadenia spoločnosti nedisponujú potrebnými certifikátmi, aby mohli využívať Mobilné služby Google. V dôsledku toho spoločnosť aktívne pracuje na Mobilných službách Huawei a na vlastnom obchode s aplikáciami a hrami App Gallery, ktorý sa postupne plní novým softwarom.

GreenPass nájdete už aj v obchode App Gallery

Používatelia Huawei telefónov sa v dôsledku sankcií preto trápia s rôznymi obmedzeniami, ako je napríklad nedostatok aplikácií, či ich všeobecná absencia. Huawei najnovšie však hlási cenný prírastok do obchodu App Gallery. Konkrétne upozorňuje na to, že v obchode nájdeme aplikáciu GreenPass, prostredníctvom ktorej si môžeme uchovať digitálny COVID Pas v smartfóne. Dovoľte nám dať vám pri tejto príležitosti do pozornosti návod, ako si môžete COVID Pas stiahnuť do svojho zariadenia.

„Od minulého týždňa je aplikácia GreenPass prístupná aj pre majiteľov novších Huawei smartfónov bez Google služieb. Certifikáty o očkovaní, testovaní alebo prekonaní ochorenia tak môžu mať vždy po ruke aj bez potreby fyzických dokumentov.“ píše Huawei v publikovanej tlačovej správe.

Pribudli aj aplikácie poisťovní

Okrem iného spoločnosť dodáva, že v obchode po novom nájdeme aj aplikácie viacerých zdravotných poisťovní. Ide konkrétne o poisťovne Dôvera a VšZP.

“Uvedomujeme si, že v tejto dobe je pre používateľov dôležité mať všetky dokumenty a certifikáty, ktoré súvisia s opatreniami proti COVID-19, na jednom mieste a vždy po ruke. Aplikácia GreenPass, ale aj appky zdravotných poisťovní, ktoré v sebe integrujú túto funkciu, sú tak pre každodenné fungovanie absolútnou nevyhnutnosťou. Sme radi, že môžeme privítať na palube aj oficiálny nástroj, ktorý v tomto smere uľahčuje život majiteľom HMS smartfónov,” uviedol Leo Peng, country manažér Huawei Slovensko.

Pevne veríme, že najnovšie prírastky aplikácií v obchode s aplikáciami a hrami spoločnosti Huawei, vás tešia.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close