APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

COVID-19 vrstva v Google mapách je už dostupnou aj pre Slovákov vrátane nového Tmavého režimu

Novú vrstvu máp si môžete zapnúť pomocou pár kliknutí vrátane Tmavého režimu

Ešte koncom septembra sme vám priniesli informácie o tom, že Google do aplikácie Mapy pridáva novú vrstvu máp, konkrétne COVID-19 vrstvu. Spoločnosť zároveň prezradila, že funkcionalitu bude postupne uvoľňovať pre všetkých 220 regiónov a území, ktoré Mapy podporujú. Tak sa teraz aj deje v našom regióne. Okrem iného medzičasom spoločnosť sprístupnila aj natívny Tmavý režim.

Takto si zapnete COVID-19 vrstvu máp

Dostupnosť novej vrstvy máp sme na Slovensku zaevidovali v priebehu dnešného dňa. Jej aktivovanie je veľmi jednoduché. Po otvorení máp je potrebné kliknúť na ikonu vrstiev. Následne si zvoľte „COVID-19:informácie“. Približne po 10 až 15 sekundách sa vám obnoví mapa, kde po oddialení, uvidíte náhľad spolu s priemerným počtom pozitívne testovaných ľudí na 100 000 obyvateľov.

Keď otvoríte Mapy Google, klepnite na tlačidlo vrstiev v pravom hornom rohu obrazovky a kliknite na „Informácie COVID-19“. Potom uvidíte sedemdňový priemer nových prípadov COVID na 100 000 ľudí pre oblasť mapy, na ktorú sa pozeráte, a štítok, ktorý označuje, či je trend prírastku plusový, alebo mínusoví…“ písala spoločnosť pri predstavení tejto funkcie.

Dostupný už aj Tmavý režim

Okrem iného spoločnosť medzičasom sprístupnila aj Tmavý režim, ktorý si rovnako môžete aktivovať prostredníctvom niekoľkých jednoduchých krokov. Kliknite na hamburger ponuku (menu). Následne zvoľte možnosť Nastavenia a potom kliknite na položku Vzhľad, v rámci ktorej si môžete zmeniť preddefinovaný vzhľad rozhrania na vami preferovaný.

V prípade, ak funkcie ešte neevidujete , tak je potrebné si aktualizovať aplikáciu. Môžete tak urobiť prostredníctvom odkazu nižšie, ktorý vás presmeruje do obchodu Google Play.

Mapy Google
Mapy Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close