Novinky

Spomeniete si na Nokia Komunikátor? Spoločnosť COSMO v rámci Indiegogo spustila kampaň na PDA telefón, ktorá oslovila stovky záujemcov

Spoločnosť Cosmo nadväzuje na úspech zariadenia Gemini PDA. Na fundraising sieti Indiegogo spustila kampaň na zariadenie, ktoré pripomína legendárny Nokia Komunikátor.

Zariadenie Cosmo Communicator ponúka veľký 6“ Amoled FULL HD+ displej s rozlíšením 2160×1080 bodov (po otvorení), ktorému samozrejme nechýba ako dotyková podpora tak ani 5MPx selfie kamera. To však nie je všetko. Zariadenie v zatvorenom stave ponúka dodatočný 2“ displej s rozlíšením 570 x 240 bodov spolu s 24MPx kamerou a skenerom odtlačkov prstov.

Zdroj: Cosmo Communicator

Prejdime však k hlavnému ťahaču tohto zariadenia a tým je kompletná klávesnica. Zariadenie tak dokáže poskytnúť dostatok produktivity aj na cestách.

Zdroj: Cosmo Communicator

Zariadenie ďalej ponúka má disponovať najnovším operačným systémom Android 9.0 Pie s možnosťou spustenia OS Linux a Sailfish. Ďalej má poskytnúť 8-jadrový procesor Mediatek P70, grafický čip ARM Mali G72, 6GB RAM a 128GB úložného priestoru s možnosťou rozšírenia.

Zdroj: Cosmo Communicator

Samozrejmosťou je aj podpora najnovších technológií ako je napr. 4G (LTE, VoLTE, ViLTE, VoWi-Fi, 4G Modem), NFC, USB Type – C a podobne. Cosmo Comunicator disponuje zároveň aj batériou s kapacitou 4220mAh.

Spoločnosť Cosmo momentálne hľadá financovanie vývoja tohto zariadenia. Aktuálne ho v rámci kampane Indiegogo ponúka zhruba za 500€ a doteraz o neho prejavilo záujem viac ako 860 potencionálnych zákazníkov. Do konca kampane zostáva zhruba ešte mesiac pričom cieľom bolo predať zariadenia za 200,000 $. Dnes už však vieme, že kampaň bude úspešná, aktuálne je cieľ kampane naplnený na 260%.

Zdroj: Indiegogo

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close