SpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Cortane pribudla ďalšia zaujímavá funkcia – porovnávanie cien pri online nakupovaní

Digitálny pomocník Cortana v operačnom systéme Windows 10 dostáva ďalšiu vynikajúcu funkciu, žiaľ pre používateľov na Slovensku nevyužiteľnú. Spoločnosť Microsoft pred pár dňami ohlásila že začala s pilotným testovaním najnovšej funkcie v digitálnom pomocníkovi Cortana. Ide o funkciu automatického porovnávanie cien pri prezeraní rôznych internetových obchodov. Samozrejme zatiaľ Cortana podporuje toto vyhľadávanie najlepšej cenovej alternatívy len v 14 amerických internetových obchodoch napríklad ako Walmart, Amazon, eBay alebo Best Buy.

Táto funkcia je zatiaľ dostupná len pri prezeraní internetových obchodov cez prehliadač Microsoft Edge. Keďže sa jedná o najnovšiu funkciu Cortany, nutnosťou je aj operačný systém Windows 10 Creators Update.

Ako to funguje?

Táto funkcia funguje na vcelku jednoduchom princípe. Digitálny pomocník Cortana vám vyhľadáva najlacnejšie alternatívy produktu, ktorý práve hľadáte alebo prezeráte v internetovom obchode. Pokiaľ Cortana objaví daný tovar v inom internetovom obchode lacnejšie, v pravej strane prehliadača sa vám zobrazia rôzne ponuky od iných predajcov. Samozrejme táto funkcia nieje zameraná na vyberanie najlepšej alternatívy. Cortana vyhľadáva vždy tú najlacnejšiu, čo nie vždy musí znamenať aj najlepšiu kúpu. Každý internetový obchod má iné podmienky, iný spôsob dopravy a digitálny pomocník Cortana vám má len pomôcť pri hľadaní produktov.

Zdroj: windowscentral.com

Microsoft oznámil že počet predajcov sa v USA bude v najbližších mesiacoch zvyšovať, no zatiaľ nepadlo ani slovo o európskom trhu.

Zdroj: windowscentral.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close