SpravodajstvoTECHNOLÓGIEWindows

Cortana zavíta aj na loT zariadenia (chladničky, toastery a podobne)

Na konferencii WinHEC si viacero novinárov všimlo, že v rámci im poskytnutých prezentácií sa nachádzajú softwarové požiadavky pre využívanie hlasovej asistentky Cortana na loT zariadeniach (chladničky, temostaty, toastre,…).

Cortana by sa tak mohla dostať v podstate na každé chytré zariadenie, ktoré je vybavené monitorom, ktorý je jedným z hlavných hardvérových požiadaviek.

Zdroj: theverge
Zdroj: theverge

Spolu s dostupnosťou Creators Update by zároveň malo zavítať viacero aktualizácií aj pre Cortanu, výsledkom čoho by malo byť nie len rozšírenie hlasových povelov, ale aj vylepšenie tých súčasných.  Napríklad Cortana by mala byť schopná reagovať na príkazy až do vzdialenosti 4m, teda v princípe ju budete môcť ovládať s hociktorého kúta miestnosti hoci aj so šumom na pozadí.

Uvítali by ste Cortanu napríklad vo svojej chladničke? Sami sme zvedaví ako sa tento smer vývoja osobnej asistentky bude ďalej vyvíjať a pevne veríme, že prinesie nové a zaujímavé možnosti ako si zjednodušiť život.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close