SpravodajstvoWindows

Cortana vám pripomenie už aj sľuby z e-mailov

Hlasová asistentka Cortana, ktorá bola oficiálne  predstavená ešte v roku 2014 prešla veľkým vývojom, a v týchto dňoch dostáva ďalšiu veľkú funkcionalitu – možnosť pripomínania vašich sľubov, či „do-listov“, resp. zoznamu úloh a podobne, ktoré ste sľúbili v rámci vašej e-mailovej komunikácie.

Pripomienkovač Cortana vám bude čítať e-maily

Vývojárski tímu Microsoftu sa totiž podarilo vyvinúť software, ktorý umožňuje evidovať vaše sľuby, resp. použitý text v rámci komunikácie. Napríklad keď použijete slovné spojenie „Pošlem ti report zajtra“ (v angličtine I’ll send you report tomorrow) a následne vám tento sľub aj neskôr pripomenie.

Zdroj: Microsoft

Funkcionalita je momentálne exkluzívne dostupná pre Windows 10 používateľov regióne USA, z čoho vyplýva aj jazyk, ktorý je software schopný prečítať. Neskôr by mala funkcia expandovať (v priebehu niekoľkých týždňov) aj na platformu iOS a Android, čo sa týka Windows 10 Mobile platformy tak o tej nepadlo zatiaľ ani slovo.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close