SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Cortana, Siri a Google Now majú novú konkurenciu. Samsung predstavil Bixby

Ešte v novembri minulého roka sme vám priniesli informácie o akvizícii spoločnosti Viv kórejským gigantom Samsung, kde sme špekulovali o možnej konkurencii pre hlasovú asistentku Cortana, resp. pre hlasovú asistentku Siri na platforme iOS či Google Now na Androide. Dnes sa tak aj stalo, spoločnosť Samsung  predstavila prostredníctvom svojho blogu novú hlasovú asistentku Bixby, využívajúci technológiu S Voice.

Oficiálne predstavenie Bixby však bude až 29. marca a konkurenčná výhoda oproti ostatným by mala byť v podobe možnosti hlasového ovládanie aplikácií a telefónu. Inými slovami, hlasová asistentka Bixby ide trošku ďalej ako tá, ktorú nájdeme v dnešných telefónoch – spúšťanie aplikácií, či odpovedanie na triviálne otázky. Podľa Samsungu Bixby by mala byť ďalej schopná rozoznávať aj čiastočné a neúplne príkazy (napr. pri zlej výslovnosti), či pri dnešných digitálnych asistentkách je veľkým problémom. Zároveň Samsung dodáva, že prinesie hlasové rozhranie, na aké sme neboli doteraz zvyknutí. Výsledkom by mala byť možnosť ovládania smartfónu hlasom na rovnakej úrovni ako to poznáme dnes, prostredníctvom dotykov.

Zdroj: vlastný

Bixby prvýkrát budeme môcť vyskúšať s príchodom novej vlajkovej lode spoločnosti, Samsung Galaxy S8 a S8+, neskôr by sa táto hlasová asistentka mohla rozšíriť aj na ďalšie zariadenia, totiž Kórejčania plánujú uvoľniť aj SDK súbory, ktoré by mali byť prístupne aj vývojárom tretích strán.

Podarí sa podľa vás Samsungu vytvoriť konkurenciu hodnú dnešným hlasovým asistentkám?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close