Spravodajstvo

Cortana bude riešiť aj psychické problémy uživateľov

V poslednej dobe môžeme sledovať ako sa rôzne asistenčné služby a aplikácie na smartfónoch snažia starať o zdravie uživateľov. Najnovšie však vidíme aj posun o starostlivosť o psychické zdravie uživateľov.

Francúzsko je v tomto ohľade prelomové, keďže Cortana má možnosť vytočiť pre uživateľa rôzne záchranné zložky alebo krízové podpory.

Nedávno vyšlo najavo, že Cortana pri frázach ako „znásilnili ma“ alebo „chcem sa zabiť“ automaticky vytočí krízovú linku s psychologickou poradňou pre uživateľa.

Cortana vo Francúzsku je v tomto jedinečná na celom svete, keďže sa zatiaľ takáto funkcionalita neobjavuje v iných krajiínách. Dokonca ani jediný konkurent – Siri, neponúka podobné možnosti pomoci.

Tento krok hodnotíme veľmi pozitívne a dúfame, že príde k jeho rozšíreniu do viacerých krajín a na viacero systémov. Každá snaha k identifikácii predbežných výkrikov o pomoc je každopádne veľmi prospešná a správna, keďže vedie k úspešnému predídeniu až fatálnych následkov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close