Spravodajstvo

Cortana dokáže pomôcť už aj študentom

Od oficiálneho vypustenia hlasovej asistentky Cortany, za ktorou stojí Microsoft ubehol už takmer rok. Teraz je oveľa viac integrovaná do systému Windows 10 ako kedykoľvek predtým v predchádzajúcich verziách operačného systému, viac prepracovaná a použiteľná pre „živý“ chod. Svedčí o tom aj jej dostupnosť pre Android a iOS zariadenia.

Microsoft v týchto dňoch do tejto hlasovej asistentky pridal ďalšiu užitočnú funkcionalitu, ktorú ocenia hlavne študenti sediaci za školskými lavicami. Nová funkcia „The Academic“ obsahuje možnosti „conference updates“ (konferenčné novinky), „news update“ (novinky) a „news paper“ (nové štúdie) spolu s schopnosťou sledovania „odboru štúdia“, ktorú chcete aby hlasová asistentka sledovala.

cortana-academic

Pevne veríme, že táto nová funkcionalita prinesie nový vietor do plachiet Cortane a zaujme mnohých z nás. Momentálne je dostupná len pre malé množstvo používateľov, avšak časom sa určite rozšíri aj pre ostatných.

Využívali by ste túto funkcionalitu aj vy?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close