SpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Cortana dostane pokročilú funkciu vytvárania rozvrhov v novom „Calendar.help“

Microsoft aj naďalej pokračuje vo vylepšovaní funkcionalít hlasovej asistentky Cortana. V týchto dňoch oznámil novú funkcionalitu, ktorej by sme sa mali dočkať v priebehu budúceho roka – vytváranie automatických rozvrhov stretnutí.

Projekt vytváranie automatických stretnutí nesie v rámci spoločnosti názov „Calendar.help“ a bude ich vytvárať automaticky na základe e-mailovej konverzácie. Microsoft v rámci blogu vysvetlil, že túto funkcionalitu aktivujete tak, že do kópie mailovej správy pridáte Cortanu, a tá následne prekontroluje kalendáre účastníkov konverzácie a potom im pošle pozvánku s návrhom stretnutia. Microsoft ďalej dodáva, že Calendar.help bude schopný rozpoznať aj hovorový jazyk.

Zdroj: blogs.office.com
Zdroj: blogs.office.com

Používatelia, ktorí horia nedočkavosťou sa môžu v predstihu registrovať na stránkach Microsoftu – calendar.help, kde je možné si pred rezervovať miesto v rámci testovania.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close