NovinkyWindows 10

Cortana dostala sadu nových zručností. Má to však háčik

Build 2017 je v plnom prúde a bol by hriech nepriniesť vám informácie o nových vychytávkach, ktoré spoločnosť predstavila.

Jednou z takýchto super funkcií sú nové hlasové povely pre Cortanu v podobe možnosti objednávky viacerých služieb – od možnosti objednania jedla, spolupráci s viacerými aplikáciami ako je napr. Tunein, iHear Radio,  až po rezervácie stolov vo vybraných reštauráciách.

„Viacero partnerov v súčasnosti vyvíja zručností pre Cortanu. Niektoré z prvých sú už dostupné v náhľadoch (pozn. redakcie: v vo vývojárskych verziách systému). Mnoho z nich najlepšie funguje spolu s Windows 10 Creators Edíciou.“

Na tomto odkaze si môžete pozrieť zoznam nových zručností, s ktorými Cortana spolupracuje.

Zdroj: vlastný

Veríme, že tam nájdete aj nejakú, ktorú využijete aj v našom regióne. Nové možnosti využitia Cortany sú pritom dostupné ako aj pre Windows 10, tak aj pre Android či iOS zariadenia.

Zdroj: Microsoft

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close