Windows

Cortana + Amazon Alexa. Ako vyzerá ich spolupráca v praxi?

Ešte v auguste minulého roka nám spoločnosti Microsoft a Amazon predstavili dovtedy celkom nepredstaviteľnú spoluprácu. Obe spoločnosti nám v tej dobe oznámili, že ich digitálne asistentky budú zahŕňať integráciu tej druhej. To znamená, že používatelia zariadenia Amazon Echo, by mali prístup ku funkciám Cortany od Microsoftu a používatelia Cortany na ich zariadení, by mali zase prístup ku funkciám digitálnej asistentky Amazon Alexa. Doteraz sme avšak vôbec netušili, ako bude táto spolupráca vyzerať v praxi. Microsoft nám na konferencii Build 2018 po prvýkrát predstavil, ako táto technológia funguje v realite a čo od nej môžme v budúcnosti očakávať.

Otvorenie druhej asistentky je naozaj jednoduché

Hlavnou z podstatných funkcií, je práve zavolanie druhej digitálnej asistentky. Privolanie druhej pomocníčky je naozaj celkom jednoduché a na zariadení s Alexou, stačí povedať „Open Cortana“, pričom Alexa okamžite otvorí Cortanu, ktorá sa vám sama ozve a ponúkne vám jej služby. Podobným spôsobom to bude fungovať aj na zariadeniach s Cortanou. Na počítačoch stačí zvolať „Hey Cortana, open Alexa“, vďaka čomu budete môcť v momente využívať všetky funkcie digitálnej asistentky Alexa.

cortana a amazon
Zdroj: mspoweruser.com

Do beta testovania sa môžete zapojiť už dnes

Microsoft na konferencii taktiež oznámil, že sa táto technológia momentálne nachádza v limitovanom beta testovaní, do ktorého sa môžete zapojiť aj vy. Stačí vyplniť krátky formulár na tejto stránke.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close