NávodyXiaomi

Čo všetko môžete robiť s novým Centrom ovládania v MIUI? Pozrite sa na tieto funkcie!

S novým Centrom ovládania sa dá robiť oveľa viac, ako ste si mohli myslieť! Pozrite sa na najlepšie funkcie, ktoré centrum umožňuje.

Nové Centrum ovládania je funkcia, ktorá prišla do Xiaomi smartfónov s nadstavbou MIUI 12.5. Jeho použitie je voliteľné a smartfón vám primárne necháva zapnutú starú verziu notifikačnej lišty. Vedeli ste však, že s novým Centrom ovládania môžete dostať zo svojho Xiaomi oveľa viac? Pozrite sa teraz s nami na najlepšie funkcie, ktoré toto centrum ponúka vrátane možností, ako ho môžete upraviť podľa seba!

Zmeňte dizajn vášho Centra ovládania

Nové Centrum ovládania so sebou prináša možnosť zmeny farieb či rozloženia „bublín“ s funkciami. Celá táto funkcia je dostupná vďaka aplikácii Motívy, vďaka ktorej môžete celkovo zmeniť rozhranie svojho smartfónu. Stačí si vybrať motív z aplikácie a následne ho aktivovať touto cestou.

 • Otvorte aplikáciu Motívy
 • V pravom dolnom rohu klepnite na svoj profil
 • Zvoľte možnosť Prispôsobiť motív
 • Zmeňte možnosť Stavový riadok

Pre zmenu štýlu zobrazovania si však treba vybrať ten správny motív. Aby ste nemuseli hľadať ktoré to sú, skúste niektoré z týchto motívov: Pixel Neo G, Freedom, Nubia Red Magic, Bob Marley_3MDS, CrackingHouse, WenyCLM, Cherry Blossom_3MDP, New Year_4, Dream OS V12, Black Shark 3dm, Neon_3MD, Beautification. Ide však len o výber z mnohých motívov, ktoré sú dostupnými prostredníctvom aplikácie.

Kontrolujte vašu chytrú domácnosť rýchlo a jednoducho

Ďalšou užitočnou funkciou, ktorú môžete využiť s novým Centrom ovládania, je možnosť ovládania vašej chytrej domácnosti priamo z lišty. Ovládať sa dá ako aplikácia Xiaomi Home, tak i Google Home, na tú však treba mať váš Xiaomi aktualizovaný aspoň na Android 11. K funkcii sa dostanete takto.

 • Otvorte aplikáciu Nastavenia
 • Zvoľte možnosť Upozornenia a Centrum ovládania
 • V možnosti Chytrá domácnosť vyberte svoju preferovanú aplikáciu

Zabráňte používaniu Centra ovládania pri uzamknutej obrazovke

V rámci ochrany vašej bezpečnosti sa odporúča mať túto funkciu zapnutú. Ide o zakázanie používania Centra ovládania pri uzamknutej obrazovke a neoprávnené osoby sa vám už nedostanú k možnosti zapnutia tichého režimu či režimu lietadlo, aby váš smartfón pred vami skryli. Funkciu aktivujete nasledovne.

 • Otvorte aplikáciu Nastavenia
 • Zvoľte možnosť Upozornenia a Centrum ovládania
 • Otvorte možnosť Položky zobrazené na Zamknutej obrazovke po potiahnutí nadol
 • Vypnite možnosť Centrum ovládania

Nezabúdajte, že túto funkciu ide použiť len vo chvíli, keď máte aktivované nové Centrum ovládania.

Tak čo, poznali ste niektorú z týchto funkcií? A poznáte ďalšie triky, ktoré idú s Centrom ovládania spraviť? Podeľte sa s nami v komentároch!

via Xiaomiadictos.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close