SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Čo si myslí Bill Gates o investovaní do Bitcoinu?

Zmenil Bill Gates za uplynulé mesiace názor na digitálne zlato, ku ktorému sa v minulosti vyjadroval skepticky?

Bitcoiny, či digitálne zlato, ako sú vo všeobecnosti virtuálne meny označované, v posledných mesiacoch zažívajú doslova ošiaľ. Postarala sa o to séria viacerých udalostí. Od statusov Elona Muska, až po neustále posilňujúci sa Bitcoin, ktorý za posledný rok podrástol o viac ako 400%. Inými slovami, o virtuálnych menách sa v poslednej dobe píše výrazne viac, vďaka čomu ľudia o digitálne zlato javia stále väčší záujem.

O digitálnom zlate pritom nehovoria len bežní ľudia, ale aj vládni predstavitelia, či rôzne slávne a vplyvné osobnosti. Jednou z nich je aj zakladateľ spoločnosti Microsoft, Bill Gates.

Čo si myslí o investovaní do Bitcoinov Bill Gates?

Nuž, ako sa hovorí, umenie nie je zarobiť prvú miliardu, ale prvý milión. Ten totiž otvára cestu v „nekonečné“ točenie peňazí, ktoré prinášajú ďalší príjem. To je aj jeden z dôvodov, prečo napríklad mohol v nedávnej minulosti Elon Musk investovať do virtuálnych mien približne 1,5-miliardy dolárov. Ako je však na tom Bill Gates, svojho času najbohatší muž na svete, a dnes 3. najbohatší muž? Verí aj on v digitálne zlato tak, ako Elon Musk? Odpoveď na túto otázku vás bezpochyby prekvapí o to obzvlášť z toho dôvodu, že Gates má vo všeobecnosti neskutočne blízko k technológiám.

Redaktorka portálu bloomberg.com, Yoojung Lee, sa na odpoveď vyššie snažila zistiť odpoveď priamo u zdroja, Billa Gatesa. Ten sa k tejto téme vyjadril slovami nižšie:

„Elon má veľa peňazí a je veľmi sofistikovaný, takže sa nebojím, že jeho Bitcoiny budú náhodne stúpať alebo klesať,“ uviedol ex-šéf Microsoftu, ktorý ďalej dodal: „Nemyslím si, že do týchto mánií by mali vpadnúť ľudia, ktorí nemusia mať toľko peňazí na rozdávanie.“ Všeobecne si myslím, že ak máte menej peňazí ako Elon, asi by ste si mali dávať pozor.“

Gates bol už v minulosti viackrát skeptickým k digitálnemu zlatu

Bill Gates sa už viackrát v minulosti vyjadril vo všeobecnosti skepticky smerom k Bitcoinom, či iným digitálnym menám. Konkrétne uviedol, že podľa neho ide o šialene špekulatívne veci.

„Ak trieda aktív nič nevyrába, tak by ste nemali očakávať, že to stúpne.“ Ďalej dodal: „Je to druh čistého typu investície „s teóriou väčšieho blázna“, “uviedol Gates v relácii CNBC „Squawk Box“ ešte v 2018.

Aký je váš názor na digitálne meny, sú podľa vás budúcnosťou, alebo skôr nie?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close