APLIKÁCIE A HRY

Čo sa stane, ak sa vyhrážaš vývojárom hry Battalion 1944? Na tvoj legendárny skin v inventári ti dokreslia penis

Hra Battalion 1944 od malého herného štúdia Bulkhead Interactive, patrí medzi jedny z najnovších, no zároveň najúspešnejších herných titulov. I keď hra ešte nemá úplne rozbehnutú profesionálnu esports scénu, jeden z prvých profesionálnych turnajov sa odohral v apríli pod záštitou britskej organizácie UK Masters. Výherný tím Endpoint si domov odniesol 5000 libier a niekoľko unikátnych zlatých skinov na najpopulárnejšie zbrane z hry. Virtuálne skiny na zbrane sa do inventárov hráčov tak skoro nedostali a tí sa po nejakom čase začali navážať do samotných vývojárov hry. Hráč tímu Endpoint s prezývkou SUSPC7 to ale s vyhrážkami naozaj prehnal.

Vyhrážky boli myslené zo srandy

SUSPC7 sa jedného dňa stretol na Discorde so samotnými vývojármi hry. Po sťažovaní si ale prišla celkom neočakávaná vyhrážka voči vývojárom hry. SUSPC7 sa údajne vývojárom vyhrážal, že ich príde všetkých vystrieľať do ich vlastného štúdia, pri tom však nezabudol podotknúť, že sa bude jednať o podobný akt, ako v centrále Youtube. Neskôr v interview pre TheVerge uviedol, že sa jednalo iba o srandu a nechcel tým nijako vystrašiť samotných vývojárov. Taktiež podotkol, že s odstupom času jeho výrok ľutuje a bol naozaj cez.

Za „srandu“ si zaslúžil poriadnu srandovnú odplatu

To, že sa jedná o srandu, si uvedomovali aj samotní vývojári hry už od samého začiatku. Jeho narážka im ale naozaj neprišla v tom momente vtipná a naozaj ju nečakali od momentálne najlepšieho hráča hry Battalion 1944.V útrobách štúdia Bulkhead Interactive sa po tomto incidente začalo intenzívne premýšľať nad tým, ako hráča potrestať. Štúdio sa najprv rozhodovalo nad neudelením unikátneho zlatého skinu na zbraň, no po prehodnotení túto myšlienku zmietli zo stola. Keďže si uvedomovali, že sa jednalo o srandu, rozhodli sa pre srandovnú odplatu.

Vylepšenie zbrane vytvoril samotný majiteľ herného štúdia Bulkhead Interactive

O komickej odplate a o celom procese rozhodovania sa, informoval hráča SUSPC7 samotný riaditeľ herného štúdia Bulkhead Interactive, Joe Brammer. Ten v celkom rozsiahlej správe uviedol, že jeho trestom je „vylepšený“ unikátny zlatý skin na zbraň Thompson. „Chcel som ti ukázať, čo je pravý vtip. Osobne som ti na spodnú stranu tvojho zlatého skinu na Thompson nakreslil penis. Ľudia ho nebudú takmer vôbec vidieť, no my všetci o ňom budeme naďalej vedieť a chcel som si z teba takto priateľsky vystreliť, “ píše Joe Brammer v správe. Ďalej taktiež poprial hráčovi veľa šťastia na budúcom turnaji a taktiež ho vyzval, že v prípade predaja skinu, by mohol vyťažené peniaze darovať na charitu. Ak tak vykoná, Joe Brammer prispeje takou istou čiastkou.

Herná organizácia Endpoint napísala, že si vďaka tomuto verejnosť a samotný hráč uvedomia, že sa naozaj jednalo o „dick move“, ktorý by sa v budúcnosti už nemal opakovať. Podľa nás túto situáciu vyriešili vývojári hry Battalion 1944 naozaj s humorom, no zároveň aj s plnou vážnosťou. Podobné situácie by sa v hernom priemysle nemali stávať a toto je jeden z výstražných prstov pre samotných profesionálnych hráčov.

Zdroj: pcgamer.com, úvodný obrázok (Twitter – sus)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close