NávodyZariadenia

Čo robiť, ak je náš smartfón po aktualizácii zasekaný? Riešenie môže byť jednoduché!

Ak je váš smartfón po aktualizácii zasekaný, nezúfajte. Problém vieme vyriešiť v priebehu niekoľkých minút aj u nás doma.

Aktualizácia systému by nám primárne mala priniesť radosť z nových funkcií či zmeny používateľského rozhrania k lepšiemu. Nie vždy sa však aktualizácia vydarí a niekedy vie priniesť viac problémov ako úžitku. V takomto prípade sa môže stať, že naše zariadenie nefunguje tak, ako má, správa sa neočakávane a niektoré funkcie nemusia fungovať vôbec. Jedným z celkom častých dôsledkov aktualizácie je situácia, keď sa nám smartfón zaseká. Čo v takomto prípade robiť? Postupovať by sme mali od základu a neprepadať hneď panike. Riešenie totiž môže byť úplne triviálne, uvádza komunita Xiaomiui.

Nechajte svoj smartfón chvíľu odpočinúť

Riešenie zasekaného smartfónu po aktualizácii môže byť úplne jednoduché a mali by sme začať úplne od základu. To najjednoduchšie čo môžeme v danú chvíľu spraviť je, že necháme náš smartfón odložený na pár minút bez akejkoľvek činnosti. Aj naše zariadenie sa podporuje adaptovať na nové zmeny a môže to chvíľu trvať. Ak je náš smartfón teda po aktualizácii zasekaný, mali by sme počkať približne 10 až 20 minút a následne svoje zariadenie reštartovať. Náš problém môže byť tak veľmi rýchlo vyriešený.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pozrite sa, ktoré aplikácie využívajú najviac zdrojov

Rovnako treba povedať, že by sme sa mali pozrieť aj na aplikácie, ktoré využívajú najviac zdrojov. Teda míňajú neprimerane veľa energiu, CPU, či RAM. Dôvodom je, že po aplikácia spôsobujúca problémy, môže byť zle optimalizovanou pre danú verziu OS. V tomto prípade stačí aplikáciu len odstrániť a všetko by malo fungovať ako predtým.

Uveďte svoj smartfón do továrenských nastavení

Mnoho zdrojov uvádza, že by sa mal každý jeden smartfón po aktualizácii resetovať do továrenských nastavení. My sme zastáncami toho, že tento proces nie je potrebné podstupovať vždy, keď aktualizujeme náš smartfón na novšiu verziu systému. Z času na čas sa to však predsa len hodí a najmä vo chvíli, keď je náš smartfón po aktualizácii zasekaný a nedokáže plynule fungovať. Ak teda nepomohlo prvé riešenie a naše zariadenie stále nefunguje poriadne, asi je na čase uviesť ho do továrenských nastavení.

android smartfon (2)
Zdroj: Pixabay.com (iXimus)

Možnosťou je aj vrátiť späť staršiu verziu systému

Ak sa vám stane, že váš smartfón naozaj skončí s problémami po aktualizácii, skúsiť môžeme aj jedno nie veľmi príjemné riešenie. Ak náš model nefunguje stále správne po chvíľkovom odležaní a reštarte a stále prejavuje problémy, neostane nám nič iné, ako previezť downgrade. Downgrade je proces, počas ktorého vrátime späť staršiu verziu systému. Ide však o celkom zložitý proces, ktorý nám nie vždy stojí za to, aby náš smartfón prestal sekať. Je tu totiž veľká pravdepodobnosť, že nám náš výrobca v blízkej dobe prinesie opravnú aktualizáciu a nevyplatí sa nám sa s tým takto hrať.

Stalo sa vám už niekedy, že váš smartfón po aktualizácii začal sekať? A ako ste to riešili vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close