NovinkyWindows 10Windows 10 Mobile

Čo je to program Windows Insider? A ako sa stať členom programu?

Viacerí z vás nám píšu, že aktualizácie z programu Windows Insider o ktorých píšeme im ešte nedorazili, a preto sme sa rozhodli vám priblížiť čo to vlastne tento program je a pre koho je určený.

Do programu Windows Insider sa môže zapojiť v podstate každý jeden používateľ Windows zariadenia (či už na PC alebo na smartfóne), a slúži na testovanie noviniek a budúcich funkcionalít ešte pred ich oficiálnym sprístupnením širokej verejnosti.

Ako často budete dostávať aktualizácie?

Všetky aktualizácie, ktoré sú dostupné cez program Windows Insider sú v predstihu pred oficiálnymi aktualizáciami, ktorých frekvencia závisí od takzvaných „Ringov“. Dnes poznáme celkovo tri okruhy.

Fast Ring

Fast Ring je určený pre používateľov, ktorí sú primárne viac skúsení „Windowsáci“. Totiž aktualizácie, ktoré Microsoft vypúšťa pre členov Fast Ringu nie sú vždy najstabilnejšie – relatívne časté pády aplikácií, reštarty zariadenia a podobne, ale na druhej strane budete medzi prvými, ktorí budú mať prístup k najnovším vychytávkam.

Slow Ring

V rámci Slow Ringu Microsoft vypúšťa oveľa stabilnejšie aktualizácie, pri ktorých sa môžu síce tak isto vyskytnúť problémy ako pri Fast Ringu, ale v oveľa menšej miere.

Release Preview

Release Preview je relatívne „nový“ Ring, ktorý je určený aj menej skúseným používateľom. Totiž tento okruh prináša aktualizácie, ktoré sú tesne pred oficiálnym uvoľnením – jedná sa o finálne verzie, ktoré čakajú na publikovanie.

Ako sa stať členov programu Windows Insider?

V prípade ak by ste sa chceli stať členom programu Windows Insider tak všetky potrebné nastavenia na aktiváciu nájdete v Nastaveniach PC (Nastavenia > Aktualizácie za zabezpečenie > Upresniť možnosti > Stiahnuť buildy insider)

V prípade mobilnej verzie Windowsu postup je rovnaký. Musíte navštíviť Nastavenia telefónu > ďalej zložku Aktualizácie a zabezpečenie > Windows Insider (v prípade Windows Phone 8.1 a Windows 10 vo verzii 1511 a starších je nutné stiahnuť Windows Insider aplikáciu z Windows Storeu.)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close