Pracovné ponuky
HuaweiSpravodajstvo

Čo prináša EMUI 10 v kombinácii s Androidom 10? Huawei vyzdvihuje tieto vlastnosti

Spoločnosť Huawei prostredníctvom tlačovej správy bližšie približuje vlastnosti EMUI 10 v kombinácii s Androidom 10. Upozorňuje na tieto novinky!

Spoločnosť Huawei v polovici novembra oficiálne  sprístupnila nadstavbu EMUI 10 v kombinácii s Androidom 10 pre prvé zariadenia. Konkrétne, pre zariadenia P30 a P30 Pro. Neskôr, podporu zariadení rozšírila o ďalšie smartfóny, konkrétne o zariadenia P30 Lite, Mate 20 Pro, Mate 20, Mate 20 X 5G, P Smart 2019 a Nova 5T. V priebehu včerajšieho dňa spoločnosť vydala tlačovú správu, v rámci ktorej upozorňovala na tie najlepšie funkcionality, ktoré nový software priniesol.

Čo priniesol EMUI 10 v kombinácii s Androidom 10?

Elegantná grafika

Spoločnosť Huawei v prvom rade vyzdvihuje novú elegantnú grafiku, ktorá je inšpirovaná tlačenými magazínmi. Hovorí, že ponuka má čistejšiu štruktúra väčšie titulky, a mierne väčší font. Okrem toho, v zariadeniach využila novú farebnú paletu, konkrétne „Morandiho“ farebnú škálu (pozn. redakcie: škála farieb je pomenovaná po talianskom umelcovi Giorgia Morandiho, v ktorého tvorbe dominovali pastelové farby).

Tmavý režim

Tmavý režim po novom je dostupný pre všetky zariadenia, a nie len pre tie s Amoled displejom. Tmavý režim sa zároveň premiestnil z nastavení batérie do nastavení displeja.Ten okrem tmavého rozhrania systému priniesol aj tmavú tému v rámci predinštalovaných aplikácií spoločnosťou Huawei.

EMUI 10 tmavy rezim
Zdroj: Huawei

Notifikačný panel

Zmien sa dočkala aj sekcia nastavení a notifikačný panel vrátane rýchleho nastavenia. Ten po novom ponúka elegantnejšiu grafiku a príjemnejšie farby. Oznamovacie karty so zaoblenými rohmi sú od seba zreteľne oddelenými. Zároveň používatelia môžu v nich vykonať určité akcie, napríklad napísať rýchlu odpoveď, označiť správu ako prečítanú, alebo ju odstrániť a podobne. Rozmiestnenie jednotlivých položiek sa príliš nezmenilo, ľahko sa teda budete orientovať. Celý systém ponúka veľmi plynulé animácie a rýchle reakcie, ponuku nastavení nevynímajúc.

Personalizovaný Always-on displej

Always-on displej nie je pre majiteľov smartfónov s OLED displejom žiadnou novinkou – dokáže zobrazovať čas a dôležité notifikácie aj na zamknutej obrazovke šetriacej batériu. Dosiaľ však boli užívatelia odkázaní na jeho jednotnú podobu. Nové prostredie EMUI 10 umožní prispôsobiť jeho vzhľad a viac si personalizovať smartfón vlastným potrebám.

EMUI 10 Always On displej moznosti prisposobenia
Zdroj: Huawei

My by sme ešte radi určite do výberu spoločnosti pridali aj funkciu HiCar, ktorá je ekvivalentom k službe Android Auto. Prináša možnosť širšieho prepojenia auta so smartfónom, z ktorého spraví akúsi „ústredňu“, pomocou ktorej môžete ovládať viacero aplikácií a komunikovať tak s autom.

Ktoré funkcie v novom EMUI 10 v  kombinácii s Androidom 10 by ste vyzdvihli Vy?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Android 10 EMUI 10 Huawei

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close