Spravodajstvo

Čo bude nové v Microsoft Edge?

S očakávaným príchodom veľkej kumulatívnej aktualizácie pre Windows 10 si Microsoft našiel čas aj na to, aby nám predviedol najdôležitejšie funkcionality prichádzajúce s novou aktualizáciou do Microsoft Edge internetového prehliadača vo Windows 10. Niekoľko z týchto funkcionalít sú:

Rozšírenia – Microsoft ukázal niekoľko externých rozšírení, ktoré už budú priamo podporované Microsoft Edge-om. Ide napríklad o AdBlock Plus – populárne rozšírenie blokujúce väčšinu reklám, ktoré vám znepríjemňujú život, alebo OneNote, Amazon, Evernote (osobne moja najoblubenejšia aplikácia pre rýchle a prehľadné poznámky) a LastPass.

Spolu s týmito rozšíreniami Microsoft pracuje na tom, aby boli zároveň aj automaticky integrované medzi rozhranie aplikácií vo Windows 10. To znamená, že po nainštalovaní rozšírenia do Microsoft Edge sa vám vo Windows Store automaticky ukáže možnosť takúto aplikáciu stiahnuť aj samostatne. Prípadne jej podobné aplikácie.

Ďalšou veľkou novinkou je integrácia webových aplikácií hlavne pre vývojárov. Ide o integráciu W3C súborov, API, navigácie a v neposlednom rade integrácia Xbox Web aplikácií.

Zatiaľ ide o plány Microsoft, a teda si budeme musieť počkať na finálnu verziu, ktorá sa môže zmeniť, ale jedno zostáva isté, Microsoft to s priateľským prístupom k užívateľom myslí vážne a tvrdo pracuje na nových funkcionalitách.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close