ANDROIDNávodySpravodajstvo

Čo je WiFi Direct a podporuje to aj môj telefón?

Pomocou služby WiFi Direct je možné vytvoriť bezdrôtovú sieť medzi viacerými zariadeniami

Keď sa spomenie WiFi, tak automaticky väčšinu z nás napadane surfovanie po internete, ale v skutočnosti sa za týmto pojmom môže schovávať výrazne viac, ako len „pripojenie k internetu“. Na tému upozorňuje portál nextpit.com.

Čo je to WiFi Direct?

Prvou vecou, ktorú treba povedať je, že táto funkcia je v Androide dostupnou už od verzie Android 4.0 Ice Cream. Inými slovami, ak nemáte smartfón starší ako ~ 10 rokov, tak touto funkciou s veľkou pravdepodobnosťou disponuje.

WiFi Direct je certifikát udeľovaný WiFi Alianciou, ktorá má viac ako 600 členov vrátane Apple, LG, Intel Microsoft, Samsung, Xiaomi a podobne. V súčasnosti okrem smartfónov, touto technológiou mnohokrát disponujú tablety, notebooky, digitálne fotoaparáty a podobne.

Túto technológiu môžeme charakterizovať ako WiFi „druhej generácie“, pretože umožňuje kompatibilným zariadeniam, vybudovať vlastnú bezdrôtovú sieť medzi viacerými zariadeniami, aby mohli medzi sebou komunikovať. Okrem iného umožňuje táto funkcia aj rýchly prenos súborov medzi sebou bez toho, aby ste potrebovali káble , či iného „sprostredkovateľa“ (napríklad router). Možno vás teraz napadne, je WiFi Direct kópiou Bluetooth? Odpoveď je, áno, ale aj nie. Dokáže slúžiť za rovnakým účelom, ale umožňuje výrazne rýchlejší a stabilnejší prenos dát.

Ako môžete túto funkciu využiť?

Tým najideálnejším riešením a zároveň najjednoduchším, je prostredníctvom aplikácie tretej strany. Napríklad pomocou aplikácie WiFi Direct+, ktorú môžete stiahnuť z obchodu Google Play. Aplikácia následne spraví všetky nastavenia za vás. Po zapnutí aplikácie vás aplikácia prevedenie základnou konfiguráciou, či ste odosielateľ, alebo prijímateľ dát. Následne budete môcť pomocou aplikácie vyhľadať dostupné zariadenia a pripojiť sa k ním / aj druhá strana by mala mať nainštalovanú aplikáciu.

WiFi Direct +
WiFi Direct +
Price: Free+

Funkciu WiFi Direct si môžete prispôsobiť aj prostredníctvom nastavení telefónu, je to však pre bežného používateľa o niečo viac mätúcejšie. Urobiť tak môžete pomocou cesty Nastavenia > WiFi > Nastavenia WiFi > WiFi Direct (pozn. redakcie: túto cestu môžete mať mierne odlišnou v závislosti od výrobcu. Cesta hore je platnou pre telefóny značky ZTE).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close