HuaweiNávodySpravodajstvo

Čo je to Petal Search od Huaweiu a aké benefity táto služba prináša?

Pomocou služby Petal Search môžete nielen prehľadávať web, ale aj dohľadať aplikácie, ktoré ste nenašli v obchode App Gallery

Spoločnosť Huawei sa so sankciami zo strany amerických úradov trápi bezmála už 2 roky. Vo svojej podstate sankcie obmedzujú spoločnosti využívanie služieb a tovarov, ktoré sú vyrábané americkými technológiami. Vplyv to má aj na koncových zákazníkov spoločnosti v súvislosti s používaním softwaru, akým je napríklad obchod Google Play. Našťastie Huawei robí všetko preto, aby tieto obmedzenia zákazníci pocítili v čo najmenšej miere. Vo viacerých oblastiach sa to spoločnosti aj darí.

Čo je to Petal Search?

V súčasnosti jedným z najviac limitujúcich obmedzení spájaných s používaním smartfónov Huawei je nedostatok aplikácií, a to aj napriek obchodu App Gallery, ktorý sa deň čo deň rozrastá o nové aplikácie, či hry vrátane tých slovenských. Práve na tento problém reaguje Petal Search, pričom Huawei k tejto službe pridáva aj niekoľko ďalších funkcionalít. Ako už z názvu plynie, tak ide o aplikáciu, ktorá slúži na prehľadávanie webu, vyhľadávanie aplikácií, obrázkov, správ a podobne.

Ako si môžete nainštalovať Petal Search do svojho zariadenia?

Službu Petal Search môžete stiahnuť z obchodu App Gallery potom, ako zadáte jej vyhľadanie. Následne môžete túto službu využívať prostredníctvom vyhľadávania na domovskej obrazovke.

Ako môžete vidieť, tak služba je rozdelené do viacerých sekcií, akými sú napríklad Správy, Aplikácie, Obrázky a podobne.

V prípade, ak by ste chceli vyhľadať nejakú aplikáciu, ktorá nie je dostupnou v obchode App Gallery, tak ju stačí zadať do vyhľadávania. Napríklad pre ilustráciu tejto funkcie sme dali vyhľadať službu Messenger od Facebooku. Následne po pár sekundách došlo k vyhľadaniu aplikácie, ktorú sme potom stiahli zo zdroja APKPure.

Po zvolení možnosti inštalovať budete presmerovaný na zdroj, kde dôjde k stiahnutiu inštalačného balíčka do vášho zariadenia. Tu treba ešte dodať, že pred samotnou inštaláciou aplikácie dôjde ku kontrole inštalačného balíčka, či náhodou nie je poškodený, prípadne či neobsahuje nejaký škodlivý kód, alebo niečo podobné prostredníctvom ochranných mechanizmoch spoločnosti Huawei.

Po úspešnej inštalácii následne nájdete aplikáciu v zozname aplikácií. Zároveň nám nedovolí nepovedať, že prostredníctvom Petal Search následne dochádza aj ku aktualizácií takto stiahnutých aplikácií.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close