ANDROIDNávodySpravodajstvo

Čo je to DND režim, čo ponúka a ako si ho môžete prispôsobiť vo vašom Android smartfóne?

DND režim oceníte hlavne v prípadoch, ak nechcete byť rušený.

Android smartfóny patria medzi zariadenia, ktoré ponúkajú veľké množstvo prispôsobení vrátane funkcií. Mnohé z nich sú však dobre schovanými. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti DND režim, ktorý je medzi používateľmi vcelku málo využívaným a to aj napriek tomu, že ide o užitočnú funkciu.

Čo je to DND režim?

Režim DND je odvodený od slovného spojenia „Do Not Disturb“, čo v preklade znamená Nevyrušuj. Ako už z názvu plynie, tak tento režim slúži na to, aby tlmil notifikácie a ďalšie upozornenia. Hoci sa vám môže zdať, že ide o režim s vypnutým zvukom, tak nie je tomu celkom tak. DND režim je o niečo viac agresívnejším. Napríklad telefónne hovory automaticky presmeruje do hlasovej schránky a podobne.

Využitie tohto režimu je pritom vcelku široké. Napríklad v prípadoch, keď máte pracovné stretnutia, idete spať a podobne. Inými slovami, vždy keď nechcete byť nijakým spôsobom rušený, či rozptyľovaný.

Okrem iného, tento režim môže byť automatizovaný. V praxi to znamená, že sa vám môže zapínať napríklad na základe času. Samozrejme, zapnúť ho je možné aj manuálne.

Ako môžete zapnúť DND režim?

DND režim vo väčšine prípadov je dostupný priamo z rozhrania notifikačného centra v rámci panelu s rýchlymi odkazmi. Ako môžete na snímke obrazovky nižšie vidieť, tak vo väčšine prípadov je schovaným pod ikonkou stopky.

Rezim DND_Rezim neursit ikona
Zdroj: Vosveteit

Takto si môžete prispôsobiť DND režim

Vyššie sme vám ukázali, ako si môžete v prípade potreby zapnúť tento režim. Teraz sa pozrieme, ako si ho môžete prispôsobiť. Cesta k samotným nastaveniam režimu môže byť od výrobcu k výrobcu smartfónu mierne odlišnou, ale princíp je stále rovnakým. Otvorte si nastavenia vášho smartfónu. V prípade telefónov Xiaomi, nájdete možnosti prispôsobenia DND v sekcii Zvuky a vibrácie pod položkou Režim nerušiť. V prípade, ak máte smartfón od iného výrobcu, tak si v rámci hlavnej ponuky nastavení dajte vyhľadať „Nerušiť“, aby ste sa dostali k ponuke nastavení.

Prejdime však k samotným nastaveniam. Ako môžete vidieť nižšie, tak nastavenia ponúkajú možnosť plánovania automatického spustenia DND. V našom prípade sme si funkciu nastavili tak, aby sa nám tento režim automaticky zapínal vždy v časovom rozpätí od 00:00 do 05:00.

Do pozornosti by sme vám ešte dali, že funkcia umožňuje aj udelenie výnimiek pre kontakty, ktoré chcete, aby obchádzali DND režim. Ide o celkom užitočné nastavenie, ak napríklad chcete, aby vás mohla kontaktovať rodina, blízky či niekto iný. Niektoré nadstavby systému rovnako ponúkajú aj možnosť udelenie výnimiek pre aplikácie, nie však všetky, aby mohli obchádzať DND.

Pevne veríme, že článok bol pre vás užitočným a budeme radi, ak nás podporíte prostredníctvom sociálnych sietí.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close