TECHNOLÓGIE

Čínsky výrobca smartfónov prichádza s vlastným patentom skladacieho smartfónu. Predbehne gigantov ako Microsoft a Samsung?

Skladací smartfón podľa najnovších informácií z kuchyne Microsoftu dostal červenú. Na druhej strane nedávno sa objavili informácie o tom, že spoločnosť Samsung zadala do výroby sklopné OLED displeje.

Oppo prináša vlastné riešenie skladacieho smartfónu

Nuž, ďalším adeptom, ktorý by chcel vstúpiť do ešte neexistujúceho, ale pomaly rysujúceho sa segmentu ohybných zariadení je čínska spoločnosť Oppo, ktorá v týchto dňoch podala viacero patentov spájaných so skladacím telefónom, vrátane flexibilného displeju.

skladaci smartfon oppo
Zdroj: letsgodigital.org

Spoločnosť Oppo pritom nemusí strieľať len do „vetra“ a zbierať mediálne body, ale skutočne môže byť vážnym adeptom, ktorý prinesie skladací smartfón medzi prvými. Napríklad len nedávno spoločnosť predstavila revolučný smartfón, Oppo Find X, ktorý si razí svoju vlastnú cestu. Totiž okrem toho najvýkonnejšieho hardwaru, ktorý je aktuálne dostupný na trhu telefón priniesol aj unikátne vyhotovenie, ktoré takmer dokonalo odstraňuje hrany okolo displeja pričom prednú kameru vyriešili možnosťou jej vysunutia.

Zdroj: letsgodigital.org

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close