TECH

Čínsky výrobca smartfónov prichádza s vlastným patentom skladacieho smartfónu. Predbehne gigantov ako Microsoft a Samsung?

Skladací smartfón podľa najnovších informácií z kuchyne Microsoftu dostal červenú. Na druhej strane nedávno sa objavili informácie o tom, že spoločnosť Samsung zadala do výroby sklopné OLED displeje.

Oppo prináša vlastné riešenie skladacieho smartfónu

Nuž, ďalším adeptom, ktorý by chcel vstúpiť do ešte neexistujúceho, ale pomaly rysujúceho sa segmentu ohybných zariadení je čínska spoločnosť Oppo, ktorá v týchto dňoch podala viacero patentov spájaných so skladacím telefónom, vrátane flexibilného displeju.

Zdroj: letsgodigital.org

Spoločnosť Oppo pritom nemusí strieľať len do „vetra“ a zbierať mediálne body, ale skutočne môže byť vážnym adeptom, ktorý prinesie skladací smartfón medzi prvými. Napríklad len nedávno spoločnosť predstavila revolučný smartfón, Oppo Find X, ktorý si razí svoju vlastnú cestu. Totiž okrem toho najvýkonnejšieho hardwaru, ktorý je aktuálne dostupný na trhu telefón priniesol aj unikátne vyhotovenie, ktoré takmer dokonalo odstraňuje hrany okolo displeja pričom prednú kameru vyriešili možnosťou jej vysunutia.

Zdroj: letsgodigital.org

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close