SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Čínsky výrobca elektroniky Xiaomi uvažuje nad kúpou spoločnosti GoPro. Jej hodnota je momentálne odhadovaná na 1 miliardu dolárov

Čínska spoločnosť Xiaomi má momentálne pred sebou veľkú výzvu. Na stôl dostala ponuku od výrobcu akčných kamier GoPro, ktorej trhový kapitál je momentálne na úrovni 731 miliónov dolárov. Spoločnosť GoPro sa už zopár mesiacov potáca vo finančných ťažkostiach a už dlhšiu dobu zvažuje zlúčenie s väčšou materskou spoločnosťou. Akú kúpnu cenu požaduje spoločnosť GoPro  a aké výhody by táto obrovská akvizícia priniesla obom stranám? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Spoločnosť GoPro zažíva silné finančné ťažkosti

Momentálna finančná situácia spoločnosti GoPro nie je najlepšia. Jej akcie včera dosiahli výšku 5,30 USD, no ich nárast bol spôsobený práve tým, že na povrch vyšli informácie o možnej akvizícii spoločnosťou Xiaomi. Predtým sa GoPro naťahovala so svojimi investormi a jej akcie zaznamenali rapídny prepad o 36% a stiahli jej trhový kapitál pod úroveň 761 miliónov dolárov. Spoločnosť práve kvôli tomu začala ešte minulý rok s rozsiahlym prepúšťaním zamestnancov a definitívne ukončila výrobu a vývoj dronov. Výkonný riaditeľ spoločnosti GoPro Nick Woodman, ešte v januári v rozhovore pre CNN povedal, že je otvorený myšlienke zakúpenia spoločnosti GoPro Inc.

„Bolo by nezodpovedné ak by sme tak neučinili. Keby sme mali možnosť zlúčiť spoločnosť GoPro s väčšou materskou spoločnosťou, ktorá by nám pomohla rozširovať naše podnikanie a poskytnúť našim investorom lepšiu návratnosť investícií, ako môžeme samostatne ako nezávislá spoločnosť – absolútne… uvítali by sme príležitosť preskúmať aj túto oblasť, „ pokračoval.

Hodnota spoločnosti GoPro je odhadovaná na 1 miliardu dolárov

Spoločnosť GoPro si už najala investičnú banku JPMorgan Chase & Co, ktorá by mala celú transakciu a akvizíciu spoločnosti sprostredkovať. Podľa najnovších informácií, by mohla byť spoločnosť GoPro ocenená až na 1 miliardu dolárov. Spoločnosť Xiaomi túto ponuku ževraj naozaj zvažuje, no nechce sa uponáhľať a cenu prepísknuť, povedala osoba oboznámená a zapojená v celom predaji spoločnosti GoPro.

Čínsky výrobca elektroniky Xiaomi už má svoju radu akčných kamier, ktorá ale nie sú na úrovni akčných kamier GoPro a takéto spojenie spoločností by určite prinieslo nové možnosti obom spoločnostiam a časom by sme sa mohli dočkať aj nového GoPro drona, keďže spoločnosť Xiaomi je preslávená nielen lacnými a kvalitnými smartfónmi, ale aj výbornými dronmi.

Zdroj: neowin.net

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close