HuaweiSpravodajstvoXiaomi

Čínski výrobcovia smartfónov v Európe dobiehajú „staré“ značky. Najviac sa darí Huaweiu a Xiaomi

Hoci mnohí z nás majú predsudky voči čínskym výrobkom tak minimálne vo svete smartfónov sa negatívna stigma pomaly, ale isto vytráca. Najnovšie dáta od Canalys hovorí, že v Európe sa čínsky výrobcovia smartfónov pomaly približujú k tým už dobre zabehnutým.

Skokanmi roka sú Huawei a Xiaomi

Podľa štatistík Canalysu približne tretina zariadení v Európe, ktoré sa dostali k zákazníkom v priebehu 4. kvartálu minulého roka pochádza z čínskych továrni. Najväčším skokanom z pohľadu počtu zariadení je spoločnosť Huawei, ktoré predala viac ako 13,3 milióna smartfónov v 4. kvartáli. Pri pohľade na spoločnosť Xiaomi môžeme hovoriť zas o najväčšom skokanovi z pohľadu percent. Čínsky technologický gigant totiž v medziročnom porovnaní predal 60% zariadení viac.

cisnki vyrobcovia smartfonov v europe
Via TheVerge.com

Z dát možno ďalej vyčítať, že dominancia spoločností Samsung a Apple je pomaly na ústupe. Týka sa to hlavne zariadení od spoločnosti Apple, ktorej na krk doslova dýcha spoločnosť Huawei. Analytici z Canalysu odôvodňujú tento úspech čínskych spoločností vládnou krízou medzi USA a Čínou.

„Politická situácia medzi čínskymi spoločnosťami a vládou USA priniesla prospech európskym spotrebiteľom. Americká administratíva spôsobuje, že čínske spoločnosti investujú v Európe namiesto USA…“, ďalej dodávajú: „…Huwaei a Xiaomi priniesli cenovú súťaž, ktorá omráčila svojich konkurentov, ktorí využívali svoju veľkosť v konkurenčnom boji.“

Zdroj: TheVerge.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close