Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIEVeda a výskum

Čínski vedci vyvinuli ručnú akustickú zbraň, ktorá je schopná rozháňať davy ľudí

Čínski vedci prišli s akustickou zbraňou, ktorá je schopná rozháňať davy ľudí. V závislosti od intenzity môže spôsobiť závraty, bolesti hlavy,..

Vedci z Čínskej akadémie vied vytvorili akustickú ručnú zbraň navrhnutú pre pomoc armáde a polícií na zahnanie davu a demonštrácií. Potrebné je iba zamieriť a začať strlelať. Cieľom vĺn zvuku sú ušné bubienky, oči a mozog, ktoré sa následne bolestivo trasú. Na tému upozorňuje portál futurism.com.

Extrémna bolesť

Vedúci projektu Xie Xiujuan popisuje fungovanie zbrane následobne: funguje na princípe inertného plynu. V momente kedy dojde k jeho zahriatiu, molekuly začnú rýchlo vibrovať a zariadenie emituje hlboký, monotónny zvuk. Na základe testovania sa zistilo, že takto vytvorený zvuk spôsobuje extrémnu bolesť a diskomfort.

Akustické zbrane nie sú novinkou

Akustické zbrane nie sú ničím novým. V roku 2016 použil neznámy útočník akustickú zbraň proti zástupcom americkej vlády v Havane na Kube Zároveň existuje množstvo záznamom, ktoré hovoria o podobných akustických útokov. Zároveň existujú viaceré štúdie na túto problematiku. Vedci v 40. rokoch 20. storočia zistili, že nízkofrekvenčná zvuková energia môže v závislosti od intenzity a expozície spôsobiť závraty, bolesti hlavy, zvracanie, kŕče čriev, nedobrovoľné vyprázdňovanie čo poškodenie orgánov. Píše portál scmp.com.

Hlavným rozdielom medzi súčasnou akustickou zbraňou a jej predchodcami je prenosnosť.

Zatiaľ čo staršie modely akustických zbraní boli veľké, a bolo ich možné prenášať  iba prostredníctvom vozidiel, čínska novinka má veľkosť pušky. Znamená to, že čínska armáda ju bude môcť začať čoskoro používať v podstate kdekoľvek, ak dostane povolenie na jej výrobu vo veľkom.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close