AppleHuaweiSpravodajstvo

Číňania súcitia s Huaweiom, na ktorý americká vláda uvalila sankcie. Odvracajú sa od Apple, aby si kúpili Huawei telefóny

Sankcie uvalené americkou vládou na spoločnosť Huawei jej môžu paradoxne v domácej Číne pomôcť. Píše portál SCMP.com (South China Morning Post). Dôvodom je, že mnoho domácich obyvateľov súcíti so spoločnosťou Huawei a pri kúpe nového telefónu uprednostňujú telefóny Huawei, namiesto amerických telefónov od spoločnosti Apple. Myslia si to analytici z IHS Markit.

Číňania súcitia s Huaweiom. Burcujú ďalších, aby si kupovali telefóny Huawei

„Je tam niečo čo volá z môjho srdca, aby som vyjadril podporu Čínskym značkám, hlavne v tejto obchodnej vojne,…“, hovorí jeden z vysokých predstaviteľov najväčšej spoločnosti vyrábajúcej solárne panely.

For Sam Li, pracovník telekomunikačného operátora, ktorí uprednostnil pri kúpe nového telefónu tak isto domáci Huawei povedal: „V týchto dňoch je tak trochu zahanbujúce vytiahnuť z vrecka iPhone keď všetci výkonní pracovníci používajú Huawei .“

Ďalší seniorský analytik z IDC Asia Pacific, Kiranjeet Kraur, vidí v sankciách pre spoločnosť Huawei príležitosť. Druhým dychom však dodáva, že spoločnosť sa bude musieť vysporiadať s problémami týkajúcimi sa dodávateľskej siete.

Hu Xijin, šéfredaktor štátom ovládaného média Global Times, na margo tohto konfliktu tak isto presedlal po 9-rokoch používania iPhone telefónu na smartfón od spoločnosti Huawei.

Čína sa vie zaprieť a podporiť domáci trh

Čína pravidelne využíva lojalitu obyvateľov k potrestaniu zahraničných firiem. Dobrým príkladom je rok 2012/2013, kedy ako reakciu na spory o ostrovy v Juhočínskom mori, obyvatelia bojkotovali japonské značky. Odzrkadlilo sa to v 32% poklesu obratu v priebehu 12-mesačného obdobia. Dopad na americké značky by však mohol byť výrazne väčší. Napríklad, len spoločnosť Apple tvorí v Číne 29% ziskov čo predstavuje približne 15 miliárd dolárov ročne. A to je len jedna z tisícok spoločností, ktoré využívajú Čínu ako na odbyt svojich produktov tak aj na outsoucovanie výrobných kapacít.

Mimochodom, počet obyvateľov Číny podľa predpovedí v budúcom roku prekoná 1,4 miliardy obyvateľov. Inými slovami, Čína je tak silná ekonomika, že dokáže zahýbať nie len domácim trhom, ale aj svetovým.

Kto sa podľa Vás stane víťazom tohto ekonomického konfliktu?

Zdroj: South China Morning Post, VoSveteIt.sk, obyvatelstvo.population.city

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close