SpravodajstvoXiaomi

Čína žiada Xiaomi o odstránenie jednej z najužitočnejších funkcií zo smartfónov! Čo za tým stojí?

Xiaomi so svojou funkciou pre vyhľadávanie ukradnutého smartfónu zrejme nepochodí. Čínske pravidlá to spoločnosti nepovoľujú.

Čínska spoločnosť Xiaomi je známa i pre svoje funkcie, ktoré sú často unikátne medzi smartfónmi. Jednou z nich je i nedávno predstavená funkcia vyhľadávania smartfónov, ktorá nám umožní nájsť stratený či ukradnutý smartfón i po vytiahnutí karty SIM zo zariadenia. Táto užitočná súčasť nadstavby MIUI bola predstavená po boku modelu Mi MIX 4 a práve v tomto unikátnom zariadení so selfie kamerou pod displejom mala debutovať. Portál Timesofindia.com však poukazuje na to, že by sa táto možnosť do smartfónov vôbec nemusela dostať.

Zrejme sa do smartfónov ani nedostane

Prelomová novinka, ktorá ochraňuje majiteľov smartfónov pred ich krádežou a pomáha nájsť i stratený smartfón, sa mala dostať do zariadení hneď po tom, ako sa osvedčí v prémiovom Mi MIX 4. Podľa posledných informácií však nepríde ani do smartfónu so selfie kamerou pod displejom. A dôvod? Čínske pravidlá zaoberajúce sa kartami eSIM a virtuálnymi SIM.

Čínsky regulačný úrad nepovolil spoločnosti Xiaomi využiť túto funkciu. A keďže rovnako ako u nás sú v platnosti národné i európske pravidlá, aj Čína má svoje obmedzenia. Čínsky gigant sa k situácii stále nevyjadril, no stále je tu možnosť, že funkciu dajako upraví alebo požiada o udelenie výnimky. Ako to bude ďalej sa ukáže v najbližších dňoch.

A ako to bude s Xiaomi v Európe?

Keďže toto obmedzenie či dokonca zákaz používania tejto technológie platí len v Číne, je tu možnosť, že v Európe bude funkcia dostupná. Nie je však známe, či Xiaomi k tomuto kroku pristúpi. Ďalej však nezabúdame podotknúť, že i Mi MIX 4 sa pravdepodobne predstaví i na globálnom trhu i keď ho zrejme bude nedostatok. V každom prípade to je dobrá správa, keďže ide naozaj o výnimočný smartfón, ktorý u nás na trhu nemá konkurencie.

Čo poviete na funkciu vyhľadávania strateného smartfónu i po vytiahnutí karty SIM? A plánujete kúpu smartfónu Mi MIX 4? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close