SpravodajstvoVeda a výskumZaujímavosti

Čína sa oficiálne pustila do skúmania odvrátenej strany Mesiaca

Je to oficiálne, Čína sa pustila do skúmania odvrátenej strany Mesiaca, ktorú sme doteraz mohli vidieť len s fotografií alebo prostredníctvom ďalekohľadu.

Odvrátená strana Mesiaca je pre náš ako ľudstvo veľkou neznámou. Totiž Mesiac rotuje okolo toho istého stredu ako Zem čo znamená, že ju nemáme v zornom poli ako by sme chceli, resp. potrebovali. Doteraz prostredníctvom viacerých vesmírnych programov vzniklo niekoľko fotografií, ale tie neposkytujú toľko informácií, ktoré by sme chceli.

Raketa vyštartovala z južnej Číny a mala by pristať v blízkosti južného pólu Mesiaca v obrovskom kráteri Von Kármán. Cieľom tohto výskumu je preskúmať povrch odvrátenej časti Mesiaca a porovnať ho so vzorkami z bližšej strany. Zároveň na Mesiac Číňania nesú kontajner s objemom 3 kilogramov semien priadky morušovej, aby zistili či môže na povrchu Mesiaca rásť.

Zdroj: Futurism.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tip pre vás  Poisti si svoje každodenné cestovanie za volantom s touto skvelou FullHD kamerou, ktorá aktuálne stojí iba 14 eur

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close